Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2020 07:00
Call of Duty: Black Ops - Cold War w ogniu
2597V

Call of Duty: Black Ops Cold War na testach. Xbox Series X działa lepiej z ray tracingiem, a PS5 w 120 fps

Najnowszy test Call of Duty: Black Ops Cold War potwierdza jakość rozgrywki w różnych trybach. Tytuł zaoferuje płynniejszą rozgrywkę na Xboksie Series X przy wykorzystaniu ray tracingu, jednak mniejsze spadki zostały wychwycone na PlayStation 5 podczas gry w 120 fps.

Call of Duty: Black Ops - Cold War to kolejna gra po Devil May Cry 5 Special Edition oraz Assassin's Creed Valhalla, która nie daje nam bezpośrednich wyników prezentujących jakość gry na konsolach nowej generacji. Twórcy opracowują obecnie wiele trybów i produkcje w niektórych przypadkach radzą sobie lepiej na sprzęcie Microsoftu, natomiast innym razem na urządzeniu Sony.

Strzelanka Activision oferuje stabilniejszy gameplay z ray tracingiem na Xboksie Series X – gracze mogą oczekiwać 60 fps, podczas gdy na PlayStation 5 zgodnie ze wskazanymi ustawieniami płynność animacji spada czasami do 40 klatek na sekundę. PS5 radzi sobie jednak lepiej w 120 fps, natomiast XSX nie zachowuje się w tym trybie tak dobrze i płynność potrafi spaść o kilka klatek. Trzeba przy tym pamiętać, że obniżenie fps-ów z 60 do 40 jest bardziej dotkliwe niż spadek ze 120 do 100 fps.

Nie zapomniano również o drugim next-genie Amerykanów: Xbox Series S docelowo powinien oferować 1440p, choć w najbardziej wymagających momentach tytuł działa w 1200p. Analizując płynność otrzymujemy mniej więcej stałe 60 fps – z okazjonalnymi spadkami do 50 klatek na sekundę.

Źródło: https://wccftech.com/cod-black-ops-cold-war-performance-mode-ps5-better-ray-tracing-xsx-better/

Tagi: activision Call of Duty: Black Ops - Cold War Treyarch / Raven Software