Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2020 20:00
PS5 napęd
4069V

PS5 z nietypowym problemem. Gracze zgłaszają głośne działanie napędu

PS5 trafiło na rynek, kolejni gracze sprawdzają konsolę i także w tym wypadku nie udało się uniknąć drobnych problemów. Kolejni gracze donoszą, że ich napęd zaczyna bardzo głośno pracować nawet w momencie, gdy akurat grają w gry z cyfrowej dystrybucji.

Zainteresowanie PS5 nie maleje, co chętnie wykorzystują niektóre firmy, ale jak się okazuje – część graczy dostrzega nietypowe zachowania najnowszej konsoli Sony. Według raportów klientów, którzy od kilku dni mogą cieszyć się PlayStation 5, część urządzeń wykazuje dziwne zachowanie związane z napędem.

Gracze zgłaszają problem – ich napęd zaczyna działać w różnych odstępach czasu i nawet w momencie, gdy akurat mają okazję grać w produkcje z cyfrowej dystrybucji. Urządzenie intensywnie pracuje i niektórzy informują o głośnym działaniu sprzętu.

„Mam obecnie płytę z Ghost of Tsushimy w moim PS5 i kręci się ona nawet jeśli gram w Spider-Mana lub Demon's Souls. Rozumiem, że trzeba sprawdzić, czy płyta nadal tam jest, ale na pewno nie powinno to działać tak szybko/głośno”

„Mój napęd robi dokładnie to samo. Co 15-20 minut obraca się przez około 20 sekund i jest bardzo głośny. PS4 i PS4 Pro tego nie robiły; ich napędy też były głośne, ale kręciły się tylko przy pierwszym uruchomieniu gry (prawdopodobnie w celu sprawdzenia licencji). Nie mam pojęcia dlaczego PS5 to robi, to jest naprawdę irytujące”

Problem nie jest globalny, podobno pojawia się u małej liczby graczy i choć Sony aktualnie nie opublikowało żadnych informacji dotyczących tego problemu, to wkrótce powinniśmy otrzymać w tej sprawie oficjalny komunikat. W zeszłym tygodniu korporacja pomogła graczom, którzy borykali się z błędem w pobieraniu gier.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-ps5-bug-is-reportedly-causing-discs-to-spin-loudly-even-when-theyre-not-in-use/

Tagi: konsola PlayStation 5 PS5 Sony