Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.11.2020 17:34
PlayStation 5 Sony
2104V

PS5 i problem z pobieraniem gier. Sony udostępniło rozwiązanie

Sony przedstawiło rozwiązanie problemu, z którym mierzyło się część posiadaczy PlayStation 5. Gracze nie mogli pobierać produkcji z PlayStation Store, ale niedogodność można rozwiązać bez resetowania PS5 do ustawień fabrycznych.

W Sieci pojawiły się informacje od graczy, którzy przez błąd systemu PS5 nie mogli pobierać gier – na liście nie znajdowały się pozycje do pobierania, ale każda kolejna produkcja trafiała do „kolejki”, więc w rezultacie żaden tytuł nie mógł wylądować na dysk PlayStation 5. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie buga było resetowanie konsoli do ustawień fabrycznych.

Sony jednak znalazło lepsze rozwiązanie i przestawiło je przez AskPlayStation. Gracze mogą po prostu odbudować bazę – po wybraniu odpowiedniej opcji wszystko powinno działać.

Sony już na początku tygodnia opublikowało aktualizację PlayStation 5, która zajęła się „poprawą wydajności systemu” i według nieoficjalnych informacji, inżynierowie zajęli się wyeliminowaniem pierwszych problemów systemu.

Warto przypomnieć, że na PlayStation Store ruszyła promocja, dzięki której kupicie wiele ciekawych gier – w ofercie są dostępne pierwsze tytuły przygotowane na PS5.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-finally-offers-a-solution-for-playstation-5s-download-queue-bug/

Tagi: playstation 5 ps5 sony