Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2020 17:18
call of duty warzone żołnierz w stroju śmierci
1649V

Call of Duty Warzone w 120 fps nawet na Xbox Series S

Gracze na kolejnej konsoli mogą liczyć na rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę w Call of Duty Warzone. Nie tylko Xbox Series X oferuje taką płynność animacji, ale również posiadacze Xboksów Series S otrzymają rozgrywkę w oczekiwanej jakości.

W ostatnich dniach gracze patrzą w stronę Call of Duty: Black Ops Cold War (przeczytajcie naszą recenzję wersji z PS5), ale nie możemy zapomnieć, że twórcy wciąż wspierają Call of Duty: Warzone. Gra Battle Royale dopiero w grudniu zostanie połączona z najnowszą strzelanką Activision, ale nawet teraz wielu fanów zmagań może cieszyć się rozgrywką w 120 klatkach na sekundę. 

Wcześniej wspominaliśmy, że taka płynność jest dostępna na Xboksie Series X, ale również Xbox Series S oferuje 110-120 fps. Gra w najgorszym momencie spada do koło 100 klatek na sekundę, ale dzięki VRR gracze nie mogą tego odczuć. W zasadzie nawet spadki ze 120 do 100 fps są niemożliwe do dostrzeżenia, ale jak wiadomo wspomniana funkcja poprawia jakość rozgrywki.

W rezultacie aktualnie jedyną next-genową konsolą, która nie oferuje wsparcia 120 fps w Call of Duty Warzone jest PlayStation 5, ale jak wiadomo tutaj problemem jest to, w jaki sposób Sony zaprojektowało wsteczną kompatybilność – deweloperzy muszą zadbać o pełne wersje gier, by móc w taki sposób podkręcić rozgrywkę, gdy na konsolach Microsoftu wystarczy mały patch.

Źródło: Twitter: sie4_life

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward