Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.11.2020 16:45
cod warzone
5062V

Call of Duty Warzone w 120 FPS-ach na XSX, ale nie na PS5

Digital Foundry podało, że Call of Duty Warzone działa na XSX do 120 klatkach na sekundę, a na PS5 w jedynie stałych 60 fps-ach.

W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że Destiny 2 zadziała w 120 klatkach na sekundę na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Inaczej sytuacja wygląda chociażby w przypadku Rocket League, na którym jedynie sprzęt Microsoftu umożliwi rozgrywkę w tak dużej ilość FPS-ów. Jak sam zaznaczył jeden z deweloperów odpowiadających za stworzenie samochodowej sportówki, winna braku 120 FPS-ów na urządzeniu Sony jest niedokładnie zaprojektowana wsteczna kompatybilność.

Najnowsze testy Digital Foundry sugerują, że najnowszy projekt studia Infinity Ward - Call of Duty: Warzone - działa na Xboksie Series X najczęściej w okolicach 100-120 klatek na sekundę, kiedy to licznik na PlayStation 5 jest zablokowany na poziomie 60. 

Wydaje się, że jedynie pełny port stworzony z myślą o PS5 może pomóc przyszłym posiadaczom konsoli stworzonych przez Japończyków bawić się w popularnym, darmowym battle royale'u w więcej, niż stałych 60 klatkach na sekundę. Zresztą, podobnie sytuacja wygląda w wyżej wspomnianym Rocket League.

Źródło: https://www.dualshockers.com/120-fps-warzone-xbox-series-x-ps5/

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward