Iza Łęcka Iza Łęcka 23.11.2020 13:01
Cyberpunk 2077 przyjaciółka V
848V

Cyberpunk 2077 otrzyma po premierze wsparcie ray tracingu dla kart AMD

Na dobry początek zniewalające i lśniące tysiącami świateł Night City zobaczą jedynie gracze na PC, którzy posiadają w swoich sprzętach mocne karty firmy NVIDIA. Jeśli zdecydowaliście się zainwestować w podzespoły AMD, musicie zaczekać na jedną z popremierowych aktualizacji.

W zeszłym tygodniu CD Projekt RED zaktualizował wymagania sprzętowe dla Cyberpunka 2077, natomiast firma NVIDIA opracowała nowy materiał wideo pokazujący efektowne Night City w całej krasie. Ray tracing będzie miał szczególne znaczenie w nowej grze polskiego studia, jednak na dobry początek tylko posiadacze nowych GeForce'ów otrzymają możliwość sprawdzenia produkcji ze wskazaną technologią.

Marcin Momot z CD Projekt RED potwierdził, że funkcja będzie dostępna na kartach graficznych AMD w przyszłości – deweloperzy współpracują z producentem podzespołów, by najszybciej jak to możliwe uzyskać oczekiwany efekt. Nie potwierdzono jednak, kiedy stosowna aktualizacja zostanie opublikowana.

W przyszłym roku Cyberpunk 2077 otrzyma także wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S, dzięki któremu będzie oferować podkręconą oprawę także na konsolach. Możemy przypuszczać, że zespół CD Projekt RED zadba również o wsparcie ray tracingu na sprzętach Sony i Microsoftu.

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-will-add-ray-tracing-support-on-amd-cards-after-launch

Tagi: amd CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 ray tracing