Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.11.2020 14:30
Assassin's Creed Valhalla cenzura w Japonii
1482V

Assassin's Creed Valhalla mocno ocenzurowany w Japonii. Ubisoft przeprasza graczy

Japońscy gracze nie kryli rozczarowania niezapowiedzianym elementem cenzury, którym rozszerzono i tak istniejącą listę. Chodziło bowiem o krew, którą całkowicie usunięto z gry.

Assassin's Creed Valhalla to kolosalny sukces Ubisoftu i tytuł, który okazał się największą premierą w niezwykle długiej i udanej historii serii. Dotychczas rekord należał do Assassin's Creed III, które rozeszło się w liczbie 3.5 miliona egzemplarzy, więc nowy wynik musi być imponujący. Zresztą, nic w tym dziwnego - gra wypada znakomicie, a jej debiut świetnie zazębił się z wyjściem na rynek konsol nowej generacji.

Niestety nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się tym, co zaserwowali nam utalentowani twórcy z wielkiego studia. Gracze w Azji są bardzo źli, albowiem okazało się, że z tamtejszych wersji całkowicie wycięto elementy krwi. Jak podkreślają, nie chodzi bynajmniej o sam fakt zrobienia tego, ale o brak jakiejkolwiek informacji na ten temat. Należy zaznaczyć, że tamtejsze wydanie Assassin's Creed Valhalla i tak jest okrojone. W japońskiej wersji:

  • ocenzurowano obraz obciętych kończyn;
  • zmodyfikowano sceny tortur, gdzie widoczne są narządy wewnętrzne;
  • ocenzurowano ścięte głowy;
  • zakryto kobiecie bohaterki występujące topless.

Część graczy zaczęło wierzyć, że może być to po prostu błąd w grze - okazało się jednak, że wcale nie. Ubisoft wydał specjalne oświadczenie, w którym napisał, że był to krok podjęty po konsultacji z CERO (agencją do ocen gier w Japonii). Po kilkunastu godzinach pojawiła się odpowiedź od rzeczonej organizacji, która zaprzeczyła, jakoby miały miejsce jakiekolwiek rozmowy na ten temat.

Na odniesienie się do sprawy nie trzeba było czekać - tym razem Ubisoft podszedł do sprawy, posypując głowę popiołem. Studio przeprosiło graczy za nieporozumienie i przekazali, że wina rzeczywiście leży po ich stronie:

Po zbadaniu niedawno zgłoszonego kłopotu, w związku z cenzurą przedstawień krwi, zdaliśmy sobie sprawę, że jest to spowodowane problemem w naszej firmie. Serdecznie przepraszamy wszystkie zainteresowane strony i naszych klientów.

Bardzo nietypowa sytuacja, ale pozostaje nam się cieszyć, że japońscy gracze wreszcie otrzymają to, co im obiecano. Najlepszym wyjściem zawsze jest wybór, a taki przecież Assassin's Creed Valhalla oferuje. Przy okazji koniecznie dajcie znać, jak Wy zapatrujecie się na brutalne sceny w grach wideo!

Źródło: https://www.dualshockers.com/assassins-creed-valhalla-japan-censorship-ubisoft-explained/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft