Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.11.2020 11:30
PS5 i XSS w magazie Times
967V

PS5 i XSS wśród największych innowacji 2020 roku. Konsole docenione przez magazyn Time

W tegorocznym zestawieniu największych innowacji technologicznych, od prestiżowego Magazynu Times, znalazły się aż dwie konsole do gier, które debiutowały w bieżącym miesiącu.

Trzy tygodnie listopada za nami, co oznacza, że jesteśmy już całkowicie w nowej generacji. Zadebiutowały nowe urządzenia do gier od Microsoftu oraz Sony, a szczęśliwcy mogą już bawić się tym, co przygotowali dla nas giganci branży technologicznej (choć nie brakuje wpadek). Teraz pozostaje więc cieszyć się otrzymanym sprzętem i jak najlepiej z niego skorzystać - oczywiście grając w lubiane tytuły.

Nowe konsole docenił także Magazyn Time, który rokrocznie przedstawia nam zestawienie 100 najbardziej znaczących innowacji danego roku. W rankingu pojawiły się konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series S - co dla wielu jest dość zaskakujące. Nie postawiono bowiem na "mocniejszego brata" od Microsoftu. Sprawdźcie jednak, jak dziennikarz opisał "budżetową" konsolę, XSS:

Nowa konsola od tego giganta technologicznego [Microsoftu - przyp. red] to coś więcej niż tylko urządzenie do gier nowej generacji - to podstawa tego, co może stać się Netflixem gier wideo. Tajną bronią Series S jest Game Pass: usługa subskrypcyjna, w której nowe hity, takie jak Halo Infinite, pojawią się w dniu premiery.

Grafika ma być natomiast niezwykle ostra - Series S (299 dolarów) może uruchamiać gry w wysokiej rozdzielczości z szybkością 120 klatek na sekundę, czyli o dwukrotnie więcej niż jej poprzednik, Xbox One. Co więcej, ponieważ nie ma napędu dysków, seria S działa prawie bezgłośnie, dzięki czemu łatwiej jest skoncentrować się na akcji.

Bardzo łatwo można więc wywnioskować, że fundamentalny w ocenie był stosunek ceny do oferowanej jakości. Jak więc opisano uwzględnienie PS5? Równie przekonująco:

Nowa konsola do gier  od Sony to małe udoskonalenia, które razem tworzą rewolucyjne wrażenia. Przy ponad stopie wzrostu [ok. 30.5 cm - przyp. red.] i wadze poniżej 10 funtów [ok. 4.5 kg - przyp. red.] PlayStation 5 jest jedną z największych konsol do gier wideo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano - Sony potrzebowało miejsce na obsługę spektakularnych wizualnie tytułów, takich jak Spider-Man: Miles Morales.

Gry ładują się niemal natychmiast, dzięki dyskowi półprzewodnikowemu. Procesor graficzny jest prawie 10 razy szybszy niż w PS4, co pozwala na piękne efekty wizualne, a nowy kontroler dodaje nowy wymiar do gry. Kiedy postać idzie po piasku, gracze czują żwir w kontrolerze, a gdy Spider-Man chwyta wagon metra, gracze czują dudnienie pociągu. Podsumowując, może to być najpotężniejsza konsola do gier wideo, jaką kiedykolwiek widzieliśmy.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/time-playstation-5-and-xbox-series-s-among-top-100-innovations-in-2020/

Tagi: microsoft PS5 Sony Time XSX