Xbox Series S to „niezwykle wydajna maszyna”. Szef produktu Unity chwali konsolę Microsoftu

News
1633V
Xbox Series S to „niezwykle wydajna maszyna”. Szef produktu Unity chwali konsolę Microsoftu
Wojciech Gruszczyk | 20.11.2020, 16:41

Amerykańska korporacja oferuje graczom dwie konsole nowej generacji, które zostały wyprzedane na niemal wszystkich rynkach. Xbox Series S wciąż zbiera mieszane opinie, ale Brett Bibby z Unity jest przekonany, że Microsoft zapewnił świetny sprzęt.

Microsoft zaskoczył świat prezentując dwie konsole nowej generacji i choć Xbox Series X nadal jest chwalony za mocną specyfikację, tak Xbox Series S zbiera mieszane opinie, ponieważ pojawiają się pierwsze testy (jak w Assassin's Creed Valhalla), które potwierdzają, że nie każdy deweloper potrafi wykorzystać potencjał propozycji.

W sprawie konsoli wypowiedział się Brett Bibby (szef produktu Unity), który podczas rozmowy z dziennikarzem Gamingbolt nie ukrywał, że Microsoft zapewnił sprzęt dla odpowiedniej grupy odbiorców:

„Ważne jest, by pamiętać, że większość ludzi nie ma ekranu, który zapewnia 4K120, więc jest grupa odbiorców, dla której S jest zaprojektowany. Być może nie będą potrzebowali niektórych szczegółów, które X może osiągnąć. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że S jest niezwykle wydajną maszyną, ponieważ te różnice sprzętowe skupiają się na dostarczaniu podobnych wrażeń w niższej rozdzielczości”

Microsoft zdaniem Bibby'ego przygotował sprzęt, który oferuje wiele ciekawych możliwości – tylko to wciąż konsola dla odpowiedniej grupy odbiorców:

„Jest to naprawdę inteligentne podejście, urządzenie posiada ray tracing, dysk SSD, praktycznie ten sam procesor co Series X. Jedyną rzeczą, której mu brakuje jest moc dla 4K - co po prostu nie zawsze jest potrzebne, telewizor w sypialni jakiegoś nastoletniego gracza prawdopodobnie nie jest bestią 4K, więc [Xbox Series S – red.] jest świetny w takich sytuacjach. Myślę, że Xbox Series S będzie prawdziwym wyróżnikiem tej generacji.”

Brzmi to naprawdę dobrze, jednak wciąż brakuje nam gier, które pokażą, że naprawdę warto sięgać po Xboksa Series S. Aktualnie wydane tytuły third-party najlepiej radzą sobie w przypadku rozgrywki na mocniejszych urządzeniach i XSS po kolejnych testach zgarnia negatywne komentarze.

Już wcześniej inżynier Microsoftu podkreślił, że Xbox Series S „nie wstrzymuje generacji”.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-s-is-an-extremely-capable-machine-unity-chief-product-officer

Komentarze (81)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper