Xbox Series S „nie wstrzymuje generacji”, a zajmuje się jej rozwojem. Inżynier Microsoftu wspomina o konsoli

Gry
2356V
Xbox Series S „nie wstrzymuje generacji”, a zajmuje się jej rozwojem. Inżynier Microsoftu wspomina o konsoli
Iza Łęcka | 16.11.2020, 08:52

Jeszcze przed premierą nowej generacji pojawiły się komentarze kwestionujące sens tworzenia Xboksa Series S. Część deweloperów otwarcie zastanawia się, czy Microsoft podjął dobrą decyzję, co wyjaśnia Andrew Goossen, który jest pewien, że urządzenie rozwija całą generację.

Xbox Series S pomógł Microsoftowi osiągnąć najlepszą premierę w historii, ale musimy pamiętać, że najmniejszy Xbox charakteryzuje się zaskakującą specyfikacją. Inżynierowie giganta z Redmond zdecydowali się na wprowadzenie nowej technologii AMD (Zen 2 i RDNA 2), jednak biorąc pod uwagę czystą moc obliczeniową, konsola posiada tylko 4 teraflopy mocy i zaledwie 10GB pamięci GDDR6.

Urządzenie podzieliło graczy i deweloperów, tymczasem Andrew Goossen wyjaśnia, że przygotowanie urządzenia miało sens. Inżynier pracujący w Microsofcie od 29 lat i 6 miesięcy, zajmował się architekturą systemu nowej generacji, dzięki czemu odpowiedział na istotne pytanie – dlaczego korporacja stworzyła Xboksa Series S zamiast pozostawić Xboksa One X i oferować tę konsolę jako low-end:

„Przeczytałem wiele pytań w Internecie, na przykład dlaczego Microsoft nie zamierza kontynuować używania Xbox One X jako maszyny klasy low end. Cóż, jednym z powodów jest to, że będzie to trwało przez całą generację, a czuliśmy, że nowa generacja jest zdefiniowana przez takie aspekty jak Xbox Velocity Architecture oraz funkcje graficzne, takie jak Variable Rate Shading i ray tracing oraz zwiększenie wydajności przetwarzania 4x na CPU.”

Microsoft planował zapewnić sprzęt w niższej cenie, który będzie oferował nowe funkcje – zdaniem inżyniera Xbox Series S nie wstrzymuje generacji:

„Chcieliśmy mieć pewność, że nowa generacja będzie dostępna w przystępnej cenie, dzięki czemu będziemy mogli ją rozwijać, a nie wstrzymywać. Słyszałem, że Xboksy Series S będą hamować następną generację, ale widzę, że Series S posuwa ją naprzód, ponieważ dzięki Xboksom Series S będziemy mieli więcej gier przygotowanych specjalnie dla następnej generacji.”

Zdaniem pracownika Microsoftu, istotną zaletą jest cena Xboksa Series S – cena Xboksa One X nie mogła osiągnąć wskazanego pułapu. Zamiast skupiać się na "suchej specyfikacji" i liczbie teraflopów, gracze powinni dostrzec, że XSS został opracowany na nowych podzespołach AMD, które charakteryzują się znacznie większą wydajnością niż starsza architektura. To nowe technologie zaoferowane w Xboksach Series X|S wydają się niezwykle ważne dla Amerykanów.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-series-s-isnt-holding-back-next-gen-its-advancing-it-says-microsoft-engineer

Komentarze (174)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper