Demon’s Souls mógł otrzymać Easy Mode. Twórcy jednak nie chcieli zmieniać pracy From Software

News
1390V
Demon’s Souls mógł otrzymać Easy Mode. Twórcy jednak nie chcieli zmieniać pracy From Software
Wojciech Gruszczyk | 20.11.2020, 14:51

Demon’s Souls zachwycają się kolejni gracze, ale trzeba pamiętać, że jest to wymagająca produkcja, która nie będzie najlepszym wyborem dla wszystkich graczy. Bluepoint Games mogło jednak zapewnić Easy Mode, dzięki któremu każdy mógłby doświadczyć tego świata. Zespół nie chciał jednak tak mocno wpływać na pracę From Software.

Demon's Souls (PS5) jest jedną z ekskluzywnych gier dostępnych na PlayStation 5 i choć tytuł w świetny sposób pokazuje możliwości konsoli Sony, to jednak trudno tutaj mówić o prawdziwym system sellerze, ponieważ produkcja jest skierowana do wąskiego grona odbiorców – fanów ostatnich dzieł From Software.

Twórcy jednak mogli w łatwy sposób udostępnić grę szerokiej publice. Gavin Moore (dyrektor kreatywny gry), podczas rozmowy z Washington Post potwierdził, że pojawiła się koncepcja dodania do produkcji Easy Mode. Twórcy jednak zrezygnowali z tego pomysłu:

„Ten projekt to remake pracy innego zespołu. Podczas gdy my dokonaliśmy pewnych zmian, naszą główną zasadą zawsze było zachowanie ducha i intencji pierwotnych twórców. Podczas gdy rozważaliśmy i dyskutowaliśmy nad Easy Mode, ostatecznie uznaliśmy, że to nie nasze miejsce – my jesteśmy opiekunami tej niesamowitej gry - aby dodać coś, co fundamentalnie zmieniłoby jej balans.”

Trzeba przyznać, że deweloperzy podjęli dobrą decyzję, bo choć Demon's Souls jest trudną grą, to jednak właśnie to jest jej jednym z atutów. Gracze mogą walczyć, szukać taktyk, kombinować i między innymi to sprawiło, że produkcja zyskała tak wielu fanów.

Jesteście ciekawi, jak wypada Demon's Souls? Przeczytajcie naszą recenzję. Sprawdźcie także informacje o tajemniczych drzwiach – jeden z graczy dotarł już do środka.

Źródło: https://www.psu.com/news/demons-souls-remake-team-considered-including-an-easy-mode-setting/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych