Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2020 15:16
Spider-Man + kobieta kot
1176V

Spider-Man zaliczył świetny wynik. Gra Sony odnotowała bardzo duży sukces

Nikogo nie powinien dziwić szybki rozwój kolejnych gier od Insomniac Games, ponieważ ostatni Spider-Man okazał się dużym sukcesem. Przygoda Petera Parkera zaliczyła bardzo dobry rezultat, który stawia tytuł wśród najchętniej kupowanych, ekskluzywnych produkcji Sony z PS4.

Insomniac Games na premierę PS5 zapewniło dwie produkcje (Spider-Man: Remastered i Spider-Man: Miles Morales), ale warto zwrócić uwagę, jakie rezultaty wygenerowała produkcja dostępna jeszcze na PS4.

O sprzedaży Spider-Mana wspomniał David Bull (lider globalnego marketingu PlayStation), który zaktualizował swoją podstronę na Linkedin, gdzie wspomniał, że produkcja Insomniac Games osiągnęła już ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Sony ostatni raz potwierdziło wynik w sierpniu 2019 roku i było to dokładnie 13,2 mln kopii.

Jak widać przygoda Petera Parkera wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, więc możemy spodziewać się, że Insomniac Games oraz Sony szybko nie zrezygnują z tej marki. Już teraz chętni zapoznają się z historią Milesa Moralesa (sprawdźcie naszą recenzję), a nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, gdy japoński wydawca zapowie Spider-Mana 2.

Źródło: Twitter: bogorad222

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Sony Computer Entertainment