Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2020 12:00
World of Tanks next-gen
1651V

World of Tanks zmierza na nową generację. Wargaming wykorzystuje moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S

Wargaming zasili zestawienie zespołów, które są przygotowane na nową generację. Studio właśnie potwierdziło, że World of Tanks zmierza na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X|S, dzięki czemu sympatycy czołgów będą mogli doświadczać zmagań w lepszej jakości na next-genach.

World of Tanks jest marką rozwijaną od lat, a Wargaming systematycznie udowadnia, że ma jeszcze wiele pomysłów na wielką produkcję, cieszącą się sporą przychylnością graczy. W zeszłym miesiącu studio pochwaliło się teledyskiem, w którym udział wzięła kapela Korn oraz zapowiedziało współpracę z twórcami serii Silent Hill. Obecnie możemy ogłosić, że popularne czołgi zmierzają na nową generację.

Tytuł Wargamingu osiągnął już ponad 20 mln pobrań na PlayStation 4 i Xboksach One, a teraz otrzymamy możliwość swobodnego kontynuowania rozgrywki na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Na next-genach otrzymamy natywną rozdzielczość 4K przy 60 klatkach na sekundę, skrócone czasy ładowania oraz bardziej precyzyjne sterowanie.  

Wargaming zapewnia pełny cross-play i cross-progresję, więc na nowych urządzeniach będziemy mogli komfortowo kontynuować rozgrywkę. Nową wersję zapowiedział Dyrektor kreatywny TJ Wagner:

„Jestem niesamowicie dumny, że jako jedna z pierwszych gier-usług możemy ogłosić wsteczną kompatybilność na nowej generacji konsol. Dzięki sukcesowi jaki odnosimy z grą przez ostatnie 6 i pół roku możemy poszczycić się ponad 20 000 000 graczy w naszej grze i cieszę się, że teraz World of Tanks jest dostępne na najpotężniejszych konsolach w historii.”

World of Tanks jest już dostępne na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, a na naszej stronie przeczytacie wywiad z TJ Wagnerem, który zdradza kilka smaczków dotyczących nowych wersji czołgów.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks