Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2020 16:05
World of Tanks Halloween
1391V

World of Tanks oferuje nowe wyzwania. Deweloperzy przygotowali tryb PvE ze współtwórcami serii Silent Hill

Wargaming przygotowało kolejne atrakcje dla fanów czołgów. Ito Masahiro i Akira Yamaoka współpracowali z twórcami World of Tanks, by stworzyć specjalną rywalizację PvE. Deweloperzy zadbali o nowy, halloweenowy tryb, który może zaintrygować wielu graczy.

World of Tanks od dawna potrafi zaskoczyć graczy ciekawymi wariantami rozgrywki i deweloperzy ponownie nie zawodzą. Teraz Wargaming zapewnił halloweenowy tryb – Masahiro Ito (dyrektor artystyczny i twórca potworów w świecie Silent Hill) oraz Akira Yamaoka (kompozytor muzyki z serii Silent Hill) pomogli deweloperom opracować nową rozgrywkę.

Twórcy skupili się na zmaganiach PvE, podczas których gracze muszą współpracować, by razem odkryć tajemnicę fikcyjnego miasteczka Mirny-13. Autorzy nie bez powodu inspirowali się serią Silent Hill i podczas spotkania z dziennikarzami potwierdzili, że chcieli zapewnić bardzo mroczną rozgrywkę. To właśnie z tego powodu odświeżono maszyny, a zawodnicy trafią do zupełnie nowej lokacji. Twórcy zadbali o znaczące ulepszenie oprawy, by ta prezentowała odpowiednią atmosferę.

W nowym wariancie rozgrywki pięcioosobowe zespoły zmierzą się z tajemniczą siłą w postaci przerażających czołgów. Gracze również skorzystają ze specjalnych maszyn (czołgi IX poziomu) – tak o wariancie rozgrywki wypowiedział się Masahiro Ito:

„Praca nad wydarzeniem Halloween w World of Tanks była interesującym doświadczeniem. Kombinacja pasji artystów w Wargaming i nasza wspólna wizja stworzyły unikatowy i przerażający tryb. Moja poprzednie prace znane są z nieprzyjaznej, niepokojącej atmosfery, jeżącej włos na głowie narracji i strasznych bestii – mam nadzieję, że gracze World of Tanks są gotowi doświadczyć tego wszystkiego!”

Wargaming skorzystał z wyjątkowych umiejętności Masahiro Ito, który przygotował specjalne style 3D, a gracze otrzymają także dostęp do unikatowych członków załogi, kamuflaży, a motyw przewodni w garażu trybu Halloween został stworzony przez kompozytora serii Silent Hill, Akirę Yamaokę. W trakcie zabawy będziemy także często nagradzani – szykujcie się na mnóstwo doświadczenia i kredytów.

Tak o nowościach wypowiedział się Max Chuvalov, globalny dyrektor wydawniczy World of Tanks:

„Zainspirowani przez Ito i Yamakokę pozwoliliśmy naszym twórcom zaszaleć twórczo i stworzyliśmy wyjątkową mapę oraz unikatowe mechaniki współpracy, ten tryb PvE będzie jak nic innego wcześniej. Tylko uważajcie, współpraca w tym trybie jest kluczem do sukcesu i jedynym sposobem na przetrwanie.”

W Mirny-13 (tak nazywa się tryb) gracze muszą na początku zbierać surowiec, by następnie dostarczyć go do specjalnego budynku. Gracze następnie rozpoczną kolejne etapy walk z kolejnymi falami coraz potężniejszych wrogów. Jesteście zainteresowani wydarzeniem? Zerknijcie na materiał, który przedstawia odpicowane czołgi oraz pokazuje samą rozgrywkę.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks