Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2020 11:09
PS5 i Xbox Series X loga
4866V

PS5 i Xbox Series X w Japonii. Znamy wyniki sprzedaży – Sony zdeklasowało konsolę Microsoftu na swoim podwórku

Na starcie nowej generacji Japończycy zdecydowanie chętniej sięgali po PlayStation 5. Microsoft osiągnął niezły rezultat, jednak Sony rozpoczęło walkę o next-geny na znacznie wyższym pułapie.

Przedstawiciele Microsoftu od wielu miesięcy podkreślają jak ważny dla nich jest rynek japoński i co ulegnie zmianie na nowej generacji. Pomimo dominacji Nintendo i Sony, gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni są w coraz większym kręgu zainteresowań amerykańskiej korporacji. Dobrą zapowiedzą zmian była wiadomość Microsoftu o szybkim wyprzedaniu się puli preorderów.

Redakcja Famitsu podała pierwsze wyniki sprzedaży next-genów na japońskim rynku. W bezpośrednim starciu PlayStation 5 pokonało Xboksy Series X|S, osiągając znacznie lepszy wynik – gracze kupili 118 085 sztuk PS5 w 4 dni, natomiast tylko 20 534 egzemplarzy XSX|S w 6 dni. Najlepiej sprzedającą się grą na nową generację był Marvel's Spider-Man: Miles Morales, który uzyskał rezultat na poziomie 18 640 pudełek. Na drugim miejscu znalazł się Demon's Souls (18 607).

Analizując przedstawione informacje, trzeba zaznaczyć, że Microsoft w pewien sposób nie docenił zainteresowania swoim sprzętem na terenie Japonii – Xboksy Series X i Xboksy Series S wyprzedawały się natychmiastowo w każdym sklepie, więc część punktów zdecydowała się przygotować loterię. Tylko zwycięzcy mogli dokonać zakupu nowej konsoli amerykańskiego giganta.

To dopiero początek rywalizacji Microsoftu oraz Sony o Japonię więc nie powinno nikogo dziwić, że aktualnie Japończycy chętniej sięgnęli po sprzęt rodaków. Amerykanie jednak zaznaczyli swoje miejsce na rynku – zobaczymy, co przyniosą następne lata.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/202011/18209693.html

Tagi: japonia Microsoft playstation 5 PS5 Sony Xbox xbox series s Xbox Series X