Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.09.2020 12:34
Xbox Series X Japonia
3478V

Japonia rzuciła się na preordery Xbox Series X. Błyskawicznie wyprzedana pula konsol i komentarz Spencera

O tym, że preordery Xbox Series X zostały wyprzedane w kilkadziesiąt minut m.in. w Wielkiej Brytanii czy Australii już donosiliśmy. Kto się nie pospieszył lub nie miał szczęścia, obszedł się smakiem. O dziwo z podobną sytuacją mamy do czynienia w Japonii.

"O dziwo", bo Japonia zawsze była bardzo trudnym rynkiem dla Microsoftu. W szczególności, że Xbox One sprzedaje się wyjątkowo słabo w Kraju Kwitnącej Wiśni. Możemy mieć jednak do czynienia z odwróceniem tego trendu. Okazuje się, że pula zamówień przedpremierowych Xbox Series X i Series S została wyprzedana w zaledwie 20-30 minut w sklepach takich jak Amazon Japan, Yodobshi, Softmap, BicCamera czy w oficjalnym sklepie Microsoftu dla rynku japońskiego.

Phil Spencer udzielił wywiadu japońskiemu magazynowi Famitsu, w którym odniósł się z wielkim zadowoleniem do tej sytuacji.

"Biorąc pod uwagę nasze cele dotyczące Xbox Series X/S, to tylko pierwsze kroki w długim maratonie. (...) Cieszę się ogromnie, że gracze tyle od nas oczekują i że nam wierzą. To motywuje do działania. (...) Planujemy dostarczyć więcej konsol w przyszłości. Muszę jednak podkreślić w momencie samej premiery, zapotrzebowanie zwykle przewyższa podaż. Patrząc w przyszłość, chcielibyśmy w pełni zaspokoić popyt w kilka miesięcy od premiery - w szczególności na rynku japońskim" - powiedział Phil Spencer z Microsoftu.

Spencer podkreślił też, że Microsoft wyciągnął nauczki ze swoich porażek na rynku japońskim i że zamierza lepiej zadbać o mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni przy okazji Xbox Series X/Series S. Do premiery konsol nowej generacji dojdzie w Japonii już 10 listopada.

Z podobnie szybko wyprzedaną pulą preorderów mieliśmy do czynienia m.in. w UK i Australii.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/phil-spencer-says-hes-humbled-by-japanese-xbox-series-x-s-sellouts/

Tagi: japonia Microsoft xbox xbox series x