Iza Łęcka Iza Łęcka 18.11.2020 08:10
Embracer Group rośnie w oczach
1503V

Flying Wild Hog kupione przez Embracer Group za wielką kwotę. Korporacja przejęła 13 nowych firm

Embracer Group ponownie rośnie w siłę. Holding mający pod sobą już 45 zespołów, przejął oficjalnie 13 kolejnych. Wśród wykupionych firm znajduje się między innymi polskie Flying Wild Hog.

Embracer Group to firma-matka takich zespołów jak THQ Nordic, Koch Media czy też Saber Interactive. Szwedzki gigant potwierdził dzisiaj, że nabył 13 nowych zespołów za łączną kwotę około 2 mld szwedzkich koron (1,7 mld szwedzkich koron, czyli ok. 746 mln zł, zostanie wypłaconych w gotówce, natomiast pozostałą kwotę stanowić będą akcje).

Jest to kolejne wielkie przejęcie grupy, która już od pewnego czasu systematycznie powiększa swoje grono, dzięki czemu może opracowywać jeszcze więcej gier. Po zakończeniu transakcji, Embracer Group posiadać będzie już 58 zespołów i ponad 5700 pracowników oraz pracowników kontraktowych z ponad 45 krajów.

Embracer Group dołączyło do swojej rodziny następujące studia:

 • 34BigThings - stworzyło Redout 
 • A Thinking Ape Entertainment - autorzy Kingdoms at War i Casino X
 • Coffee Stain North - korporacja kupiła pozostałe 40% akcji studia 
 • Flying Wild Hog - polskie studio, autorzy Shadow Warrior
 • IUGO Mobile Entertainment - opracowali PvPets: Tank Battle Royale i The Walking Dead: Road to Survival
 • Mad Head Games - autorzy Mystery Case Files i Dark Parables
 • Nimble Giant Entertainment - twórcy Quantum League
 • Purple Lamp Studios - autorzy SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated
 • Quantic Lab - studio specjalizujące się w zapewnieniu jakości gier
 • Sandbox Strategies - agencja PR 
 • Silent Games - studio zostało założone w 2018 roku, ale pierwsza gra ma zostać wydana w 2023 roku. Rozwijane jest własne IP, które zaoferuje serię produkcji.
 • Snapshot Games - autorzy Phoenix Point
 • Zen Studios - twórcy Operencia: The Stolen Sun i Pinball FX

Flying Wild Hog to polskie studio, które zatrudnia 260 pracowników i zostało przejęte za 137,2 mln dolarów. Nowy właściciel potwierdził, że aktualnie deweloperzy pracują nad 4 produkcjami – jednym z tytułów jest Shadow Warrior 3.

Michał Szustak, CEO Flying Wild Hog, nie ukrywa zadowolenia z dołączenia do Koch Media: 

„Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że Flying Wild Hog dołączy do Koch Media i rodziny Embracer. Koch Media to renomowany wydawca, który docenił naszą wizję tworzenia najbardziej ekscytujących, szybkich i najlepszych tytułów akcji dla graczy na całym świecie. To, co napędza Flying Wild Hog, to ambicja zaskoczenia fanów wyjątkowymi wrażeniami z gier dostarczonymi w najwyższej jakości. Łącząc siły z rozwijającą się dynamicznie Grupą Embracer oraz Koch Media, będziemy mogli nadal się rozwijać i skupiać na dostarczaniu jeszcze bardziej ambitnych gier. Zakochaliśmy się w wizji Embracera, aby zbudować sojusz różnorodnych i utalentowanych studiów, które zachowują niezależność oraz swobodę twórczą. To niesamowita szansa dla nas, dlatego jesteśmy zachwyceni tym partnerstwem i tym, co przyniesie przyszłość.”

Klemens Kundratitz, CEO Koch Media dodał:

„Hogi, dołączając do naszej globalnej sieci studiów, pozwolą nam znacząco wzmocnić naszą pozycję na jednym z najbardziej tętniących życiem i rozwijających się rynków w Europie oraz zakorzenić nas mocno na niesamowicie mocnej scenie deweloperskiej w Polsce. Po rozszerzeniu działalności wydawniczej Koch Media na początku tego roku poprzez wejście na rynek azjatycki i wzmocnieniu naszej amerykańskiej placówki wydawniczej, dalsze budowanie sieci studiów poprzez dodanie tej prawdziwej potęgi pozwoli nam rozwijać portfolio własnych gier, zwiększyć możliwości rozwoju, a także wykorzystywać efekt synergii w grupie jeszcze lepiej w przyszłości ”

Przypomnijmy, że w sierpniu Embracer Group kupiło osiem innych zespołów – w tym twórców growej serii Metro.

Źródło: https://embracer.com/release/estimated-net-sales-of-sek-850-1050-million-and-sek-300-400-million-in-operational-ebit-added-during-fy-2021-2022/

Tagi: Embracer Group Flying Wild Hog koch media Saber Interactive THQ Nordic