Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2020 08:45
Metro - 4A Games - Embracer Group
805V

Twórcy Metro mają nowy dom. Embracer Group kupiło 8 firm i powiększyło rodzinę THQ

Szefowie Embracer Group ponownie pokazali, że potrafią się bawi i chętnie powiększają swój katalog firm. Spółka-matka THQ Nordic kupiła między innymi 4A Games, czyli twórców gier z serii Metro. Do ogromnej „rodziny” dołączyło łącznie 8 nowych przedsiębiorstw.

Embracer Group to wielka korporacja, która rośnie w siły z każdym kolejnym miesiącem. W lutym informowaliśmy, że spółka-matka THQ Nordic posiada już 26 zespołów, natomiast w maju zaanonsowano prace nad 118 produkcjami. Katalog zespołów oraz gier jest niezwykle rozbudowany, a nie możemy mieć wątpliwości, że będzie znacznie większy.

Obecnie Embracer Group potwierdziło przejęcie ośmiu nowych przedsiębiorstw:

  • 4A Games – deweloperzy tworzący serię Metro
  • DECA Games - eksperci specjalizujący się w mobilnych tytułach i rozwijaniu "gier jako usług"
  • New World Interactive - twórcy Insurgency
  • Palindrome Interactive – zespół pracujący nad Immortal Realms: Vampire Wars
  • Pow Wow Entertainment - twórcy Misbits
  • Sola Media - firma zajmująca się sprzedażą praw filmowych i telewizyjnych
  • Rare Earth Games - młode studio składające się z "wysoce doświadczonych weteranów branży" skupiających się na wieloosobowych grach akcji na konsole, PC i usługi w chmurze
  • Vermila Studios - autorzy Crisol: Theater of Idols

Nie jest żadną niespodzianką, że 4A Games aktualnie oferuje najwyższą jakość i tworzy pozycje znane na całym świecie, natomiast środki Embracer Group wspomogą rozwijanie nowych, interesujących gier. Należy zaznaczyć, że część firm będzie podlegać THQ Nordic, a niektóre Saber Interactive. Potwierdzają się tym samym informacje, jakoby twórcy World War Z oraz portu Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha nie byli wyłącznie zwykłym studiem do tworzenia gier, a będą odgrywać bardziej znaczącą rolę w całym Embracer Group.

4A Games będzie pracować jako niezależne studio w strukturach Saber Interactive – zespół ma za zadanie wzmocnić możliwości rozwojowe Saber Interactive na Ukrainie. Deweloperzy pracują nad tajnym tytułem AAA, który będzie produkcją sieciową tworzoną w ramach „gry jako usługi”. 4A Games rozwija także nowe IP z segmentu AAA, wykorzystując „dziesięcioletnie doświadczenie z tworzenia serii Metro”.

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/08/embracer-group-acquires-4a-games-deca-games-new-world-interactive-palindrome-interactive-pow-wow-entertainment-sola-media-rare-earth-games-and-vermila-studios

Tagi: 4A Games Embracer Group Saber Interactive THQ Nordic