Iza Łęcka Iza Łęcka 17.11.2020 08:12
PS5 małe logo
4430V

Gry na PS5 zbierają dobre oceny. Sony nie zawiodło, wybierając tytuły startowe?

Sony na start nowej generacji zapewniło kilka ekskluzywnych gier, które zostały ciepło przyjęte przez branżę. Mając w pamięci premierę PS4, gracze mogą cieszyć się większą liczbą produkcji. Co więcej, jedna z pozycji posiada już średnią na poziomie ponad 90%.

Phil Spencer kwestionuje potrzebę przygotowania ekskluzywnych gier na start nowej generacji, jednak Sony prężnie kontynuuje własną politykę, ponownie wykorzystując możliwości SIE Worldwide Studios, którego zespoły udostępniły na rynku kilka własnych produkcji.

Lista nie jest przeładowana wieloma hitami, jednak niemal wszystkie gry osiągnęły średnią przynajmniej 80% – jedynie Sackboy: Wielka Przygoda nie osiągnął wskazanego pułapu, choć wśród recenzentów nie brakuje opinii, że jest to niezwykle przyjemna, ale prosta, platformówka.

Poniżej przedstawiamy pierwsze oceny gier Sony na nowej generacji:

W zestawieniu nie uwzględniono Godfall (63%), które nie jest tytułem opracowanym przez Sony, a stworzony został przez Counterplay Games – looter slasher po sześciu miesiącach będzie mógł trafić na inne platformy. Warto jednak porównać wyniki z rezultatami japońskiej korporacji na początku poprzedniej generacji. Wtedy to najwyższy wynik osiągnął Resogun:

  • Killzone: Shadow Fall: 73
  • Knack: 54
  • Resogun: 84

Pamiętajmy, że Sony zapowiedziało już następne premiery, zatem od początku 2021 zagramy w kolejne ekskluzywne produkcje na PS5.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/ps5_launch_lineup_smokes_ps4s_on_metacritic

Tagi: playstation 5 PS5 Sony