Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2020 20:26
Xbox Series X i Xbox Series S
2023V

Xbox Series X|S z brakami w dostawach na najważniejszych rynkach do kwietnia 2021 roku

Microsoft jest bardzo pewny swego w przypadku Xboksa Series X i Xboksa Series S. Korporacja w następnych miesiącach ma mierzyć się z problemami dostarczenia na rynek odpowiedniej liczby egzemplarzy next-genowych konsol. Zainteresowanie sprzętem jest podobno wyjątkowo dobre.

Microsoft już w zeszłym tygodniu ogłosił pierwsze rekordy nowej generacji, a kilka godzin temu otrzymaliśmy wyniki z Wielkiej Brytanii. Xbox Series X i Xbox Series S są niedostępne w wielu krajach i najwidoczniej nie możemy liczyć, że w najbliższym czasie sytuacja się zmieni.

Tim Stuart jest przekonany, że nawet na początku 2021 roku nie będziemy mogli mówić o zaspokojeniu rynku. Microsoft chce stale dostarczać nowe Xboksy na rynek, ale zdaniem dyrektora finansowego Xboksa – korporacja do kwietnia będzie mierzyć się z problemami w dostarczeniu urządzeń.

Fabryki do tego czasu mają działać cały czas na maksymalnych obrotach, jednak zainteresowanie konsolami jest tak duże, że trudno będzie zaspokoić popyt na next-geny.

Nie oznacza to oczywiście, że przed końcem roku nie zobaczymy nowej partii Xboksów Series X|S w sklepach, jednak w tym wypadku Tim Stuart jest pewien, że firma szybko wyprzedana wszystkie dostępne konsole.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-expects-xbox-series-x-s-supply-shortages-to-continue-until-april-2021/

Tagi: Microsoft Xbox Series S Xbox Series X