Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2020 16:58
PS5 i PS4 Sony
6696V

Sony Japan pobiera pieniądze za bezpłatne aktualizacje gier z PS4 na PS5

Sony Japan zdecydowało się na bardzo nietypowy ruch. Korporacja wykorzystuje sytuacje i pobiera opłaty za ulepszanie gier z PS4 na PS5. Nie są to duże wydatki, ale pierwsi gracze narzekają na decyzję japońskiej korporacji, która zdecydowała się na dodatkową opłatę, gdy sami deweloperzy i wydawcy oferują aktualizacje za darmo.

Systematycznie pojawiają się kolejni deweloperzy, którzy oferują graczom bezpłatne ulepszenie produkcji z PlayStation 4 na PlayStation 5. Wśród takich tytułów znajduje się No Man's Sky, ale nie wszyscy klienci Sony są w tym temacie traktowani tak samo.

Jeden z graczy poruszył na Reddicie temat ulepszeń produkcji z PS4 na PS5 – Sony Japan pobiera opłatę w wysokości 100 jenów (3,62 zł) za to, by gracze mogli skorzystać z bezpłatnej aktualizacji. Dodatkowa należność pojawia się w momencie korzystania z cyfrowej wersji gry.

Taka wiadomość pojawia się na PlayStation Store – właśnie sprawdziłem sytuację ze wspomnianym No Man's Sky:

„Jeśli masz już wersję tej gry na PS4, możesz pobrać wersję na PS5 za 100 jenów. Nie ma potrzeby kupowania tego produktu.”

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to duża kwota, jednak deweloperzy i wydawcy oferują te aktualizacje za darmo, a japoński oddział Sony wykorzystuje okazję i chce pobierać pieniądze od swoich klientów. Trzeba oczywiście dodać, że opłata pojawia się wyłącznie na japońskim PSN. 

Poniżej screen z PSN (tłumaczenie Google):

No Mans Sky opłata

Sprawdźcie naszą recenzję PS5.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-japan-reportedly-charging-some-users-100-yen-for-ps5-upgrades/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 PS5 sony