PS5 powróci do sklepów najszybciej, jak to możliwe. Sony jest zdumione zainteresowaniem konsolą

Gry
5411V
PS5 powróci do sklepów najszybciej, jak to możliwe. Sony jest zdumione zainteresowaniem konsolą
Wojciech Gruszczyk | 13.11.2020, 16:32

Mieszkańcy między innymi Stanów Zjednoczonych mogą szykować się na pierwszy weekend z PlayStation 5. Europa wciąż czeka na dostarczenie zamówionych egzemplarzy, ale Sony zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mogli aktualnie złożyć preorder na PS5. Firma stara się, jak tylko może, by przygotować kolejne egzemplarze konsoli.

Już wczoraj wspominałem na portalu o abstrakcyjnych cenach PlayStation 5 w Polsce. Aktualnie konsola jest niedostępna w normalnej sprzedaży, ale wciąż możemy mieć nadzieję, że sklepy wrzucą wolne egzemplarze w dniu debiutu PS5.

W sprawie dostępności urządzenia wypowiedział się Jim Ryan, który nie ukrywa, że premiera next-gena w czasie pandemii to prawdziwy „rollercoaster” i właśnie z tego powodu zdecydowano się podzielić debiut:

„W całkowicie idealnym świecie, chcielibyśmy wystartować wszędzie tego samego dnia. Potrzebowaliśmy tylko kilku dodatkowych dni, aby uzyskać wszystko, co jest potrzebne do prawidłowej, profesjonalnej i bezproblemowej premiery w stylu PlayStation”

Szef PlayStation podkreślił, że Sony jest „zdumione” zainteresowaniem konsolą. Korporacja pomimo problemów i tak dostarczy na rynek więcej sztuk PS5 od PS4:

„Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, że to wszystko miało miejsce w 2020 roku. Jedyne czego się nauczyłem to to, że nigdy więcej nie zrobię tego w czasie pandemii. Przygotujemy więcej PS5 w tych trudnych czasach, niż PS4 na premierze. Jeśli ludzie nie mogą ich znaleźć w trackie debiutu, bardzo nam przykro i przepraszamy.”

Sony przeprasza i jednocześnie podkreśla: firma pracuje nad tym, by dostarczyć na rynek, jak najwięcej sztuk PlayStation 5:

„Mogą być pewni, że ciężko pracujemy, by dostarczyć na rynek znaczne ilości PS5 przed i po świętach. To będzie większa premiera [niż PS4]. I myślę, że biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich się znajdujemy, możemy być z tego spokojnie dumni.”

Sprawdźcie naszą recenzję PS5.

Źródło: https://www.bbc.com/news/newsbeat-54889795

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper