Iza Łęcka Iza Łęcka 13.11.2020 13:44
Wonder Woman 1984
870V

Wonder Woman 1984 z szybką premierą w Sieci? Warner Bros. ma rozważać kolejny scenariusz dystrybucji

Wydarzenia na świecie wciąż dewastują plany największych wytwórni, które nie mogą nawet marzyć o bezproblemowych, kinowych premierach swoich blockbusterów. Prawdopodobnie Warner Bros. nie zdecyduje się na kolejne przełożenie premiery „Wonder Woman 1984”, dlatego film może zaliczyć szybki debiut w Sieci.

Premiera „Wonder Woman 1984” miała odbyć się już 13 grudnia 2019 roku – choć pierwotnie Warner Bros. informował o przyspieszonym debiucie (1 listopad 2019 roku), plany uległy zmianie i film miał zadebiutować w 2020 roku. W tym czasie dochodziło do kilkukrotnych przesunięć: początkowo historia miała zostać zaprezentowana szerokiej publice w czerwcu, następnie w sierpniu, później w październik i obecnie 25 grudnia 2020 roku.

Panująca epidemia jednak nie odpuszcza, a zamknięte kina w kolejnych krajach nie pomagają w pomyślnej, głośnej premierze produkcji, której wyprodukowanie kosztowało 200 mln dolarów.

Tymczasem redakcje Bloomberga i Deadline donoszą o nowej koncepcji – szybkiej premierze w HBO Max. Anthony D'Alessandro otrzymał wiadomość od źródeł zaznajomionych z planami WarnerMedia, według których „Wonder Woman 1984” może zostać udostępniony na platformie SVOD już 2-3 tygodnie po kinowym debiucie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla Warner Bros., dlatego też nadal nie zapadły ostateczne decyzje, jednak spekulacje podsyca fakt, że dziennikarz otrzymał wiadomość od właścicieli kin. Zgodnie z doniesieniami Warner proponuje skrócenie emisji kinowej, by następnie obraz z Gal Gadot wylądował na platformie.

Problemem okazuje się skala tytułu. „Wonder Woman 1984” ma potencjał, by zarobić zawrotny 1 mld dolarów w box-office, jednak przy obecnie niesprzyjających warunkach Warner Bros. i WarnerMedia muszą znaleźć najlepsze rozwiązanie dla produkcji. Kolejne opóźnienie może nie mieć sensu, ponieważ trudno przewidzieć, kiedy sytuacja na całym świecie ulegnie poprawie, a nie możemy zapomnieć, że przyszłoroczny kalendarz premier jest już obładowany blockbusterami.

Sprawdźcie ostatni zwiastun „Wonder Woman 1984”.

Źródło: https://deadline.com/2020/11/wonder-woman-1984-theatrical-release-hbo-max-warner-bros-1234615102/

Tagi: Warner Bros. warnermedia Wonder Woman wonder woman 1984