Ghost of Tsushima rekordzistą Sony na PS4. Hermen Hulst potwierdził znakomity wynik

Gry
2147V
Ghost of Tsushima rekordzistą Sony na PS4. Hermen Hulst potwierdził znakomity wynik
Iza Łęcka | 13.11.2020, 08:11

Ghost of Tsushima to ostatnia i zarazem jedna z najlepszych gier ekskluzywnych przygotowanych przez Sony na PlayStation 4. Sporo uwagi włodarzy korporacji poświęconych jest obecnie nowej generacji, jednak Hermen Hulst potwierdził, że gra Sucker Punch Productions cieszyła się pod wieloma względami rekordowym zainteresowaniem.

Sucker Punch Productions na przestrzeni całej generacji zapewniło tylko trzy gry (wliczając inFamous First Light), jednak mając w pamięci najświeższe dokonania studia, możemy mówić o ogromnym sukcesie. Hermen Hulst potwierdził informacje dziennikarzy The New York Times, według których Ghost of Tsushima osiągnęło już ponad 5 mln sprzedanych egzemplarzy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Szef PlayStation Worldwide Studios ujawnił również niezwykle istotną informację: Ghost of Tsushima to najszybciej sprzedające się nowe IP Sony na PlayStation 4. Choć o popularności gry i entuzjazmie w przyjęciu przez graczy, mówiło się już kilka tygodni po premierze, nawet 4 miesiące później produkcja Sucker Punch utrzymała pozycję lidera wśród najszybciej sprzedającej się nowej marki SIE Worldwide Studios. Przygoda Jina Sakai pobiła wynik takich tytułów jak Horizon Zero Dawn, The Last Guardian czy też Days Gone, które również zostały zaproponowane przez Sony na mijającej generacji.

Hermen Hulst nie podaje szczegółów, jednak pamiętajcie, że Ghost of Tsushima jako zupełnie nowe IP osiągnęło tak zawrotny wynik - chociażby The Last of Us 2 znacznie przewyższyło wspomniany rezultat. Sony jednak nie bało się zaryzykować i w trakcie świetności PlayStation 4 zapewniło kilka bardzo mocnych, nowych światów, które gracze chętnie odwiedzali.

To kiedy możemy liczyć na Ghost of Tsushima 2?

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Ghost of Tsushima.

Źródło: Twitter: hermenhulst

Komentarze (78)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper