Iza Łęcka Iza Łęcka 13.11.2020 07:00
Call of Duty: Black Ops - Cold War
4995V

Call of Duty: Black Ops Cold War z pierwszymi recenzjami. Treyarch oferuje mocną, ale krótką kampanię

Activision ponownie nie zezwoliło na opublikowanie recenzji swojej strzelanki przed premierą, mimo iż pierwsze opinie o Call of Duty: Black Ops Cold War są pozytywne. Dziennikarze chwalą kampanię i podkreślają okazałą zawartość.

Call of Duty: Black Ops Cold War zadebiutowało dzisiaj na rynku i, co ciekawe, dopiero teraz możemy zapoznać się z recenzjami. Już po popularności testowych wersji mogliśmy się spodziewać, że Activision nie będzie narzekać na brak zainteresowania, a nowa odsłona najpewniej osiągnie wielki, kasowy sukces. Po zapoznaniu się z ostatnimi materiałami wideo, przyszedł czas na pierwsze recenzje, które zapowiadają kolejną przeładowaną treścią odsłonę gry.

Część redakcji wciąż nie opublikowało pełnych werdyktów, jednak nawet we wstępnych testach znajdziecie pochwały dotyczące kampanii, która ponownie jest wypełniona sporą dawką akcji, a nowe wybory odświeżają rozgrywkę – choć nie każde mają wpływ na wydarzenia. Historia zostanie z entuzjazmem przyjęta przez fanów Black Opsa, a Treyarch oferuje bardzo dobrze zaprojektowane mapy do trybu sieciowego. Wśród pozytywnych opinii wskazywane jest umiejętne wykorzystanie kontrolera DualSense (każdą broń rzeczywiście odmiennie się czuje), niezwykle interesujące i zróżnicowane tryby, znakomity system strzelania czy też bardzo przyjemny tryb zombie. Gra oferuje także pełną cross-progresję pomiędzy trybami, sprzętami i generacjami.

Niestety ponownie kampania jest stanowczo zbyt krótka i nie rozbudowuje kilku niezbędnych wątków, które pozwalałyby na poznanie kompletnej opowieści. Części redakcji doskwiera mała liczba map do trybu sieciowego (choć twórcy zaoferują wiele nowych przez bezpłatne aktualizacje). Nie brakuje także opinii, że Treyarch oferuje mnóstwo zawartości, jednak w porównaniu ze poprzednimi odsłonami, nie doświadczymy zbyt dużych zmian.

Pierwsze recenzje Call of Duty: Black Ops - Cold War:

  • Playstationlifestyle – 9.0
  • GamingTrend – 9.0
  • Attack of the Fanboy – 8.0
  • Gamespot – 8.0
  • Game Informer - 8.8 
  • GamesBeat - 8.0
  • Hardcore Gamer - 8.0
  • COGconnected – 7.9
  • Power Unlimited – 7.8

Źródło: https://www.metacritic.com/game/playstation-4/call-of-duty-black-ops-cold-war

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops - Cold War Treyarch / Raven Software