Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2020 17:09
Bluepoint Games x SIE
2369V

Sony przymierza się do kupienia Bluepoint Games? Demon's Souls to podobno ostatni test

Demon's Souls zbiera pochwały od pierwszych dziennikarzy oraz graczy i to właśnie ten tytuł miał zadecydować o przyszłości Bluepoint Games. Jeśli wierzyć najnowszej plotce – Sony właśnie finalizuje zakup mistrzów remake'ów. Japończycy mogą zyskać bardzo mocne studio.

Na wstępie zaznaczam: to nie jest oficjalna wiadomość. Sony nie komentuje takich plotek, jednak Bluepoint Games od lat współpracuje z japońską korporacją – to właśnie oni opracowali między innymi God of War Collection (PS3), The Ico & Shadow of the Colossus Collection (PS3), PlayStation All-Stars Battle Royale (PS Vita), Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4), Gravity Rush Remastered (PS4), ale to Shadow of the Colossus (PS4) i Demon's Souls (PS5) pokazały, że deweloperzy radzą sobie nie tylko ze zwykłymi portami. Twórcy poradzili sobie z grą Team Ico i to samo zrobili teraz z hitem From Software.

Według najnowszych plotek, Demon's Souls (PS5) był „ostatnim testem” i Sony właśnie rozpoczęło rozmowy na temat przejęcia. Źródłem jest osoba zaznajomiona z planami studia, więc nie możemy tutaj mówić o czymś „pewnym”, ale trzeba przyznać, że akurat ten zespół już od dawna powinien dołączyć do japońskiej korporacji.

Bluepoint Games ceni sobie niezależność, ale zdaje sobie sprawę, że w pewnym momencie musi przyłączyć się do dużego gracza. Istotną częścią umowy dla deweloperów jest podobno możliwość tworzenia własnych IP – studio chce pracować na remake'ami, ale zamierza również opracowywać własne tytuły.

Według dostępnych informacji, Sony ma przejąc studio do 28 lutego 2021 roku. Szczerze mówiąc nie będę tym specjalnie zaskoczony, a nawet wciąż dziwi mnie, że taki zespół jak Bluepoint Games jest niezależny.

Sprawdźcie jeszcze najnowszy zwiastun i rozgrywkę w Demon's Souls na PS5.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/rumor-sony-to-acquire-bluepoint-games-very-soon.324523/

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment