Metal Gear Solid V z oficjalną protezą ręki. Pierwszy gracz odebrał licencjonowane, bioniczne ramię

Gry
1782V
Metal Gear Solid V z oficjalną protezą ręki. Pierwszy gracz odebrał licencjonowane, bioniczne ramię
Iza Łęcka | 12.11.2020, 13:07

Jeden z sympatyków Metal Gear Solid został pierwszym posiadaczem oficjalnej protezy opracowanej we współpracy z Konami. Bioniczne ramię zostało przygotowane na wzór modelu Venoma Snake'a z Metal Gear Solid V.

Konami nie zapomina o marce Metal Gear Solid, jednak w tym przypadku nie możemy zaanonsować oczekiwanej od dawna, nowej odsłony kultowej serii. Dzięki współpracy japońskiego producenta z firmą Open Bionics została stworzona proteza ręki inspirowana tą, którą widzieliśmy w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Pierwszym właścicielem wielofunkcyjnego, mechanicznego przedramienia został 29-letni Daniel Melville, który urodził się bez prawej dłoni. Co ciekawe, mężczyzna jest wielkim fanem marki Metal Gear Solid i nie ukrywa, że proteza jest dla niego wyróżnieniem, a fakt, że otrzymał szansę posiadania ramienia inspirowanego sprzętem Snake'a jest "niesamowity".

Takayuki Kubo, szef Konami, z zadowoleniem komentuje efekty współpracy z Open Bionics :

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Open Bionics, którzy stanowią czołówkę robotyki. Jesteśmy pod wrażeniem widząc, jak ikoniczna estetyka Metal Gear Venom Snake'a i jego bioniczne ramię przebija się z ekranu i ożywa, w ramach dynamicznego połączenia technologii i wzornictwa, i może zmienić życie ludzi z amputowanymi kończynami górnymi na całym świecie”

Open Bionics może zaoferować opisywaną protezę niepełnosprawnym już od ósmego roku życia, a bioniczne ramię zostało wycenione na około 10 000 funtów (około 50 100 zł). Opracowany projekt jest niezwykle wygodny, lekki i "pasuje jak rękawiczka", dając możliwość zręcznego operowania nawet mniejszymi sprzętami (np. sztućcami). Poniżej możecie sprawdzić materiał, na którym Daniel Melville prezentuje ramię.

Warto przypomnieć, że ostatnio starsze odsłony serii Meta Gear Solid pojawiły się na GOG, a w Sieci zawitała plotka, według której powstaje Metal Gear Solid Remake.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/metal-gear-solid-v-arm-becomes-reality-thanks-to-official-venom-snake-prosthetic-cover

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper