Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2020 12:11
Xbox Game Studios
1662V

Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą „ekscytującą grą AAA w otwartym świecie”

Jeden z zespołów Xbox Game Studios rozwija tajemniczą, wysokobudżetową produkcję, która może potwierdzać, że Microsoft dysponuje jeszcze kilkoma niespodziankami. Przy projekcie pracuje Dave Mongan – pracownik Microsoftu pochwalił się nowym zleceniem na Linkedin.

Microsoft nie zapewnił szeregu ekskluzywnych, nowych gier na premierę nowej generacji, jednak to przyszły rok może okazać się znacznie ważniejszy. Gigant z Redmond przygotowuje między innymi Halo Infinite (gra jest "mniej więcej ukończona"), nową Forzę oraz wciąż niezapowiedziane projekty.

O jednej z takich gier wspomniał Dave Mongan, który potwierdził na Linkedin, że zajmuje się nową produkcją – jest to nieujawniony tytuł z segmentu AAA osadzony w otwartym świecie.

Mongan zajmuje wskazane stanowisko od ponad roku, a wcześniej pracował przy Microsoft Flight Simulator, więc nie możemy dokładnie określić, od kiedy skupia się na wciąż nieujawnionym projekcie. Warto zaznaczyć, że pracuje on dla Microsoftu od 2014 roku, natomiast wcześniej przez ponad 3 lata był związany z Bungie, piastując stanowisko starszego scenarzysty. To między innymi on odpowiadał za stworzenie Destiny. Zwróćcie uwagę, że Mongan jest członkiem Xbox Game Studios Publishing.

Miejmy nadzieję, że Microsoft, oprócz realizacji licznych zakupów, nie próżnuje i w zaciszu kolejnych studiów trwają prace nad nieujawnionymi tytułami, które w następnych latach będą debiutować między innymi na nowej generacji i pokażą moc Xboksów Series X|S.

Xbox Game Studios pracuje nad niezapowiedzianą „ekscytującą grą AAA w otwartym świecie”

Źródło: Twitter: AllGamesDelta_

Tagi: xbox Xbox Game Studios Xbox Series S Xbox Series X