Iza Łęcka Iza Łęcka 12.11.2020 08:09
ps5 nowa generacja już tutaj jest
2008V

PS5 to „prawdziwy skok w nową generację”. Jim Ryan dziękuje graczom za wsparcie

Sony rozpoczyna nową generację, oferując PS5 pierwszym graczom ze Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Kanady, Korei Południowej i Meksyku. Next-genowe PlayStation debiutuje na rynku, co dumnie ogłosił Jim Ryan, dziękując za wsparcie. Sprawdźcie najnowsze materiały.

Sony podzieliło premierę PS5, dzięki czemu już dzisiaj PlayStation 5 będzie oficjalnie dostępne w wybranych krajach. Europejczycy zagrają za tydzień, ale pierwsze jednostki next-gena znajdują się w Polsce.

Na blogu PlayStation Jim Ryan skierował się bezpośrednio do graczy, dziękując za wsparcie – prezes i CEO Sony Interactive Entertainment zaznaczył, że to gracze stanowią centrum działań japońskiej korporacji. Jednocześnie nie ukrywał, że premiera PlayStation 5 w czasie licznych lockdownów nie była łatwa:

„Nigdy nie zrezygnowaliśmy z naszej wizji dostarczenia prawdziwej konsoli nowej generacji, która została stworzona, aby ekscytować zarówno graczy jak i deweloperów. Wiedzieliśmy również, że dla graczy i prasy będzie to prawie niemożliwe, aby w czasie utrzymywania dystansu społecznego doświadczyć funkcji nowej generacji, takich jak haptyczne wibracje bezprzewodowego kontrolera DualSense lub nasze głębokie 3D Audio.”

Szef PlayStation podkreślił atuty PS5:

„PS5 to prawdziwy skok generacyjny, a gry, których doświadczysz w nadchodzących latach na pewno zmienią świat rozgrywki na zawsze. Same superszybkie dyski SSD zrewolucjonizują sposób tworzenia i grania w gry, nie wspominając o zwiększonej wierności i wydajności, jaką oferują produkcje na PS5. Do tego dochodzi oczywiście bezprzewodowy kontroler DualSense.”

Na zakończanie Jim Ryan podziękował graczom za wsparcie:

„To ekscytujący czas, a my jesteśmy bardzo wdzięczni, że jesteście tu z nami. Dziękujemy, że nam zaufaliście i że jesteście tak cierpliwi w tym roku. Stworzyliśmy dla Was PS5, ale odkąd Ken Kutaragi zaprojektował pierwsze PlayStation, to wy stanowicie centrum naszej uwagi.

Dziś chciałem po prostu powiedzieć: dziękuję. Dziękuję, bo oto nadszedł początek nowej generacji gier.”

Opublikowano również kilka materiałów zapowiadających nową generację:

Sprawdźcie naszą recenzję PS5 i kontrolera DualSense.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/11/11/the-dawn-of-a-new-generation-ps5-is-almost-here/

Tagi: jim ryan playstation 5 PS5 Sony