Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2020 18:01
PlayStation 5 DualSense PS5
3806V

Sony zdradza szczegóły PS5. Firma informuje o wspieranych rozdzielczościach, czarnym DualSense i grach na HDD

Sony opublikowało wielki FAQ, w którym przedstawia ostatnie informacje dotyczące PlayStation 5 przed premierą. Japoński producent potwierdza prace nad kilkoma ulepszeniami, dzięki którym korzystanie z PS5 będzie przyjemniejsze.

Media Markt i Media Expert potwierdziły dostępność PlayStation 5, więc jeśli zamówiliście w jednym z tych sklepów, to możecie mieć pewność, że otrzymacie PS5 na premierę. Sony postanowiło jeszcze przed debiutem urządzenia odpowiedzieć na wiele pytań i korporacja opublikowała FAQ.

Producent podkreśla między innymi zawartość pudełka, wspomina o grach na premierę czy też wspomina o PS Plus Collection, ale wśród szczegółów pojawiają się również ważniejsze konkrety. Sony potwierdza, że chce w przyszłości udostępnić możliwość przechowywania tytułów z PS5 na zewnętrznym dysku:

„Nie, gracze nie mogą przesyłać gier z PS5 na dysk USB. Gry z PS5 muszą być przechowywane na wewnętrznym ultraszybkim dysku SSD konsoli, aby można było w nie grać. Trwają prace nad umożliwieniem graczom przechowywania (ale nie grania) gier z PS5 na dysku USB w ramach przyszłej aktualizacji.”

Firma potwierdziła także wiadomość dotyczącą wewnętrznych SSD: na premierę nie możemy liczyć na łatwe rozbudowanie pamięci wewnętrznej. Firma „na debiut konsoli” nie zapewni także innych kolorów PlayStation 5, ale w przyszłości kupimy między innymi czarny kontroler.

Sony potwierdziło także wszystkie wspierane rozdzielczości:

„Nie, PS5 nie wymaga telewizora 4K. Obsługiwane rozdzielczości to 720p, 1080i, 1080p i 2160p. PS5 może wyświetlać obraz w rozdzielczości do 2160p (4K UHD) po podłączeniu do wyświetlacza 4K.

PS5 od premiery jest zgodny z wyświetlaczami 8K, a po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego będzie mógł wyświetlać rozdzielczości do 8K.”

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/11/09/ps5-the-ultimate-faq/

Tagi: playstation 5 PS5 Sony