Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.11.2020 13:30
PS5 z systemem pochwał
1124V

PS5 zaoferuje ciekawy system pochwał online. Będziemy mogli nagradzać graczy za "pozytywne zachowania"

Wygląda na to, że Sony zamierza nagradzać odpowiednie zachowanie online. Negatywne działania w trybach wieloosobowych są prawdziwą plagą, więc tego typu kroki mogą mieć bardzo pozytywny wydźwięk w rzeczywistości.

PlayStation 5 zadebiutuje w Europie już 19 listopada, więc do momentu, aż większość chętnych otrzyma swoje sprzęty, zostało zaledwie 1.5 tygodnia. Oczekiwana rosną, albowiem jest to prawdopodobnie jedno z najważniejszych wydarzeń bieżącego roku w branży gier. Jeśli jesteście ciekawi, jakie wrażenia zrobiło na nas PS5 od Sony, to koniecznie rzućcie okiem na recenzję, która pojawiła się wczoraj na portalu.

O bardzo ciekawej funkcji wspomniał natomiast Gamespot. Redaktorzy tamtego serwisu poinformowali, że Sony przygotował pewien podsystem, który nazwano "Accolades" (Pochwały/Wyróżnienia). Mają to być pewne wyróżnienia, którymi będzie można nagradzać graczy w trzech kategoriach:

  • Helpful (dla najbardziej drużynowych graczy - nagroda za współpracę);
  • Welcoming (dla najbardziej przyjaznych - nagroda za miłą atmosferę);
  • Good Sport (dla respektujących zasady fair play - nagroda za honorowość i szacunek).

Gdy tylko konkretny gracz otrzyma tego typu pochwałę, pozostali będą mogli widzieć ją na jego profilu. Sony przyznało wprost, że tego typu wyróżnienia mają zachęcić społeczność, aby obchodzić się ze sobą w dużo bardziej pozytywny sposób. Czego by nie mówić, jest to świetna zagrywka ze strony japońskich gigantów branży technologicznej. Miejmy nadzieję, że rozgrywki online będą teraz mniej toksyczne.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ps5s-accolades-system-fosters-good-behavior/1100-6484145/

Tagi: nagrody online playstation 5 ps5 sony