Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2020 05:07
PS5 vs. Xbox Series X - porównanie
13356V

PS5 vs. Xbox Series X. Sprawdźcie porównanie wczytywania gier i czasy uruchomienia

PlayStation 5 i Xbox Series X otrzymały świetną wsteczną kompatybilność, więc gracze mogą liczyć na rozgrywkę w ulubione produkcje na nowych urządzeniach. Jak jednak sprawdzają się dyski SSD i który lepiej radzi sobie w starszych grach? Sprawdźcie bezpośrednie porównanie next-genów.

Sony i Microsoft zadbały w nowych konsolach o wsteczna kompatybilność, więc nie musimy się martwić o nasze ulubione produkcje z PlayStation 4 i Xboksa One. Niemal wszystkie gry będą działać, więc kupując nowy sprzęt możecie nastawiać się nie tylko na najnowsze tytuły, ale bez problemu włączycie także kilka ulubionych klasyków.

Jak jednak działa wczytywanie produkcji? Redakcja GameSpot porównała kilka dużych tytułów i potwierdza, że Xbox Series X pozwala szybciej rozpocząć rozgrywkę. Różnice nie są duże, ale biorąc pod uwagę, że obie konsole posiadają dyski SSD – jest to pewna ciekawostka.

Tom Warren postanowił nawet zestawić next-geny pod względem szybkości włączenia konsol oraz wznawiania rozgrywki z trybu czuwania – także i w tym wypadku Xbox Series X może pochwalić się lepszymi rezultatami.

Sprawdźcie nasze recenzje: Xbox Series X i PlayStation 5.

Źródło: Twitter: Nibellion, tomwarren

Tagi: PlayStation 5 porównanie konsol PS5 xbox series x XSX