Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2020 20:13
PS5 może otrzymać opcję wymiany motywów
1422V

PS5 może otrzymać opcję wymiany motywów. Sony chce rozwijać i ulepszać system

Sony na nowej generacji zaproponuje graczom zupełnie nowy dashboard, który pozwoli graczom brać udział w aktywnościach. Korporacja jest jednak pewna, że system można dalej rozbudować i chce zapewnić graczom większą swobodę.

W październiku Sony zaprezentowało menu PlayStation 5 i potwierdziło szereg plotek dotyczących propozycji japońskiej korporacji. Firma za pomocą dużych ikon zaoferuje graczom porady dotyczące rozgrywki, ale również zapewni szereg wyzwań, które mają zachęcić fanów marki PlayStation do spędzania czasu przy nowej konsoli.

W sprawie nowego systemu wypowiedział się Hideaki Nishino, który podczas rozmowy z Weekly Famitsu potwierdził, że najważniejszym elementem menu jest właśnie Centrum Dowodzenia – to za jego pomocą otrzymamy dostęp do wspomnianych, nowych funkcji PS5.

Sony zdecydowało się bezpośrednio połączyć system PlayStation 5 z Siecią, by móc zapewnić graczom szybki dostęp do PlayStation Store czy też zaoferować komplet informacji o każdym tytule. Projektanci jednak wiedzieli, że siłą menu PS4 była jego prostota i właśnie z tego powodu starali się wykorzystać część elementów znanych z PlayStation 4.

Starszy wiceprezes Sony Interactive Entertainment ujawnił, że w przyszłości menu PS5 może otrzymać większą personalizację (między innymi opcję wymiany motywów), ale przynajmniej aktualnie Japończycy chcą, by gracze przystosowali się do nowości. Dopiero w kolejnym kroku rozpocznie się wdrażanie kolejnych funkcji.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/11/ps5-ui-customization/

Tagi: dashboard menu ps5 PlayStation 5 PS5 Sony