Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.11.2020 17:32
PS5
4601V

PS5 - kabel HDMI 2.1 w zestawie z konsolą Sony

Jedna z włoskich redakcji potwierdziła, że w zestawie PlayStation 5 gracze znajdą kabel HDMI 2.1 umożliwiający rozgrywkę w [email protected]

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się sporo nieprawdziwych doniesień, jakoby Sony do zestawu PlayStation 5 nie dodawało kabla HDMI 2.1, umożliwiającego rozgrywkę w rozdzielczości 4K ze 120 klatkami na sekundę. Taka opcja jest możliwa chociażby w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, strzelance, w której każdy FPS gra ogromną rolę.

Włoska redakcja everyeye potwierdziła, że otwierając paczkę z next-genem od "niebieskich" naszym oczom pokaże się wyżej wspomniany kabel, a sami zainteresowani dziewiątą generacją (Xbox Series X również będzie posiadał HDMI 2.1) nie będą musieli martwić się dodatkowymi wydatkami w kategorii "okablowanie".

Warto zaznaczyć, że PS5 może zadebiutować w Niemczech jednak tydzień wcześniej, co sugerują ostatnie wiadomości wysyłane do klientów przez niemiecki oddział Media Marktu. Dodatkowo, jeśli posiadacie subskrypcję PS Plus, od teraz możecie pobrać dwie nowe gry w pełni za darmo.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/11/ps5_comes_with_an_hdmi_2_1_cable_120fps_possible_out_of_the_box

Tagi: hdmi 2.1 playstation 5 zestaw PS5