Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 11:01
Bestia z Resident Evil Village
2155V

Resident Evil Village w dynamicznym 4K i ze wsparciem ray tracingu na PS5. Sony zdradza szczegóły

Sony zaktualizowało podstronę Resident Evil Village, na której wymienione zostały atrybuty horroru. Capcomu zadba nie tylko o wysoką rozdzielczość, ale także pozwoli doświadczyć miejscówek upiększonych przy pomocy ray tracingu. Poznajcie szczegóły.

W przyszłym roku na rynku będzie miała miejsce premiera, na którą czeka wielu sympatyków horrorów - zadebiutuje Resident Evil Village. Chociaż Capcom nie potwierdził jeszcze ostatecznych szczegółów dotyczących premiery gry na PlayStation 4 i Xboksie One, to możemy być pewni, że klimatyczna produkcja zmierza na next-geny.

Sony zaktualizowało informacje dotyczące wsparcia Resident Evil Village na PlayStation 5: gracze mogą oczekiwać dynamicznego 4K z ray tracingiem na PS5:

„Niesamowita grafika: poznaj piękne, lecz przerażające widoki i miejsca w Resident Evil Village w 4K* z technologią śledzenia promieni. (*Dynamiczne 4K i HDR wymagają zgodnego telewizora lub ekranu 4K i HDR.)”

Sony nie wskazuje detali dotyczących płynności animacji, ale możemy podejrzewać, że w opcji z ray tracingiem horror zadziała w 30 klatkach na sekundę. Resident Evil Village otrzyma jeszcze szybkie wczytywanie oraz usprawniony dźwięk 3D:

„Szybkie wczytywanie: natychmiast rozpocznij grę od ostatniego miejsca – minimalne czasy wczytywania są możliwe dzięki niesamowicie szybkiemu dyskowi SSD konsoli PS5.

Silnik Tempest 3D AudioTech z kompatybilnymi słuchawkami: otocz się pieczołowicie stworzoną muzyką i klimatycznymi dźwiękami horroru w Resident Evil Village. Dźwięk 3D zwiększa emocje i sprawia, że z każdej strony słyszysz odgłosy jeżące włosy na głowie.”

Capcom nie zapomniał także o wykorzystaniu nowoczesnego kontrolera. Japończycy informują, że podczas rozgrywki poczujemy ciężar broni, jej spustów, a w trakcie intensywnych akcji z użyciem strzelby będziemy doświadczać wrażeń, jakie towarzyszą prawdziwemu strzelaniu:

„Adaptacyjne efekty „Trigger”: poczuj wagę broni i opór jej spustu, aby jeszcze lepiej wczuć się w grę.

Efekty dotykowe: poczuj wrażenia towarzyszące strzelaniu z prawdziwej broni dzięki efektom dotykowym.”

Jeżeli nie możecie doczekać się już debiutu nowej odsłony Resident Evil, sprawdźcie najnowsze szczegóły dotyczące horroru.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/games/resident-evil-village/

Tagi: Capcom Resident Evil Village