Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 13:05
DualSense PS5 Sony
1286V

DualSense pod mikroskopem. Sony zapewniło charakterystyczną fakturę kontrolera

Jedną z wizytówek Sony w następnej generacji będzie zupełnie odświeżony kontroler –  DualSense otrzyma nie tylko intrygujące funkcje, ale również odznaczać się będzie dopracowanym wyglądem. Na gripach umieszczone zostały znaczki kojarzone z marką PlayStation, jednak dopiero pod mikroskopem dostrzeżemy fakturę pada w całej okazałości.

Z myślą o nowej generacji, Sony i Microsoft zdecydowali się na odświeżenie kontrolerów. Giganci branży gier nieco odmiennie podeszli do kwestii padów, jednak w przypadku każdego urządzenia zastosowano wyczuwalną pod palcami strukturę – na Xboksie Series X są to kropki, które znalazły się także na triggerach, natomiast DualSense wykorzystuje inny pomysł.

Na gripach Japończycy wykorzystali kształty od lat kojarzone z marką PlayStation – jest to kwadrat, kółko, krzyżyk oraz trójkąt. Elementów jednak zbyt łatwo nie dostrzeżecie, ponieważ są bardzo drobne, a pod palcami wyczujemy jedynie chropowatą powierzchnię. Jeden z graczy, który posiada już DualSense zaprezentował wykorzystany motyw, umieszczając pada pod mikroskopem.

Dzięki nietypowemu rozwiązaniu, Sony zapewniło lepszy uchwyt kontrolera (struktura sprawia, że pad jest "bardziej przyczepny" i dobrze leży w dłoniach), ale jednocześnie wykorzystało kojarzony przez graczy na całym świecie, motyw o nostalgicznym wręcz znaczeniu. Co więcej, ten sam detal został wykorzystany na panelach PlayStation 5 – nie ulega wątpliwości, że podczas projektowania sprzętów Sony zadbało o najmniejsze szczegóły.

Pisząc o DualSense nie mogę nie wspomnieć o najnowszych doniesieniach dotyczących możliwej personalizacji pada. Wczoraj informowaliśmy Was także o podłączeniu kontrolera do PlayStation 3 i Nintendo Switcha.

Źródło: Twitter: PS5only

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 Sony