Iza Łęcka Iza Łęcka 02.11.2020 12:33
DualSense PS5
2565V

PS5 DualSense działa z PS3 i Nintendo Switchem, jednak nie możemy liczyć na łatwe podłączenie z PS4

Już pierwsi gracze sprawdzają działanie akcesoriów do PlayStation 5 – co ciekawe, najnowszy kontroler do next-gena Sony jest kompatybilny z PS3 oraz Nintendo Switchem. Sprawdźcie szczegóły.

PS5 i DualSense są już w naszej redakcji – pierwsze wrażenia Wojtka dotyczące najnowszego pada Sony mogliście przeczytać już kilka dni temu. Jak wiemy, japoński gigant branży rozpoczął wcześniejszą dystrybucję akcesoriów do next-gena, dzięki czemu gracze w całej okazałości mogą testować sprzęt i decydują się na całkiem interesujące eksperymenty.

Część graczy już cieszy się nowym kontrolerem – na poniższym materiale możecie sprawdzić, że DualSense łączy się z PlayStation 3. Korzystanie z pada przebiega całkiem komfortowo i sprawnie. Co więcej, jednemu z sympatyków konsolowej rozgrywki udało się podłączyć najnowszy kontroler Sony do Nintendo Switcha, a to wszystko za pomocą specjalnego adaptera.

Co jednak ważne – przynajmniej aktualnie DualSense zbyt łatwo nie zostanie uruchomiony z PlayStation 4. Jak wiadomo, Sony zapewni możliwość korzystania z DualShocka 4 na PS5 (z grami ze wstecznej kompatybilności), a na DualSense zagramy w produkcje z PS4 (również ze wstecznej), tymczasem do tytułów debiutujących na PlayStation 5 będziemy mogli używać wyłącznie nowego pada Sony. Dzięki najnowszemu, dopracowanemu urządzeniu, Japończycy pragną zapewnić swoim entuzjastom jak najlepsze doświadczenia.

Jak zobaczycie, YouTuber MidnightMan podłączył nie tylko DualSense do PS3, ale wykorzystał Remote Play, by móc zagrać na PS4 za pomocą nowego pada. W poniższym przypadku nie możemy jednak mówić o komfortowej współpracy, którą oczekiwalibyśmy od urządzeń tego samego producenta.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5s-dualsense-controller-works-with-ps3-but-not-ps4/

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 Sony