Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 07:00
DualSense PS5
2454V

DualSense jest łatwy w personalizacji. Sony może zadbać o nowe części

Kontroler DualSense trafia do kolejnych graczy, którzy entuzjastycznie i niezwykle szczegółowo sprawdzają poszczególne elementy pada. Okazuje się, że Sony nie tylko zdecydowało się na prostą wymianę bocznych paneli z PlayStation 5, a analogiczną sytuację widzimy w przypadku next-genowego pada.

Sony nie zezwoli na przygotowanie paneli do PlayStation 5 przez zewnętrznych producentów, którzy obecnie oferują jedynie skiny na nową konsolę japońskiej korporacji. Okazuje się, jednak, że podczas tworzenia PS5 Japończycy uwzględnili także o możliwości dostosowania kontrolera DualSense.

W nowym kontrolerze Sony można całkiem komfortowo wymontować czarny panel i mając odpowiedni zamiennik – szybko zająć się odświeżeniem pada od PlayStation 5. Co więcej, Japończycy także umożliwili dotarcie do analogów, dzięki czemu sprawnie zajmiemy się zmianą "grzybka" czy nałożeniem stosownej nakładki. Już teraz w Sieci nie brakuje opinii graczy, którzy są przekonani, że tylko kwestią czasu jest, aż gigant branży rozpocznie sprzedaż oficjalnych części zamiennych do pada.

Pozostaje nam więc tylko oczekiwać na ogłoszenia Sony, które projektując PlayStation 5 i DualSense uwzględniło możliwą personalizację sprzętu.

Poniżej możecie sprawdzić dokładny teardown kontrolera:

Źródło: YouTube.com

Tagi: DualSense playstation 5 PS5 Sony