Iza Łęcka Iza Łęcka 03.11.2020 08:50
Watch Dogs Legion Xbox Series X vs PC - ray tracing
6826V

Watch Dogs Legion na pierwszym porównaniu ray tracingu. Xbox Series X vs. GeForce RTX 3080

Watch Dogs Legion to pierwsza gra Ubisoftu, która na konsolach nowej generacji będzie w pełni wykorzystywać ray tracing. Warto jednak sprawdzić, jak next-gen Microsoftu radzi sobie ze śledzeniem promieni w czasie rzeczywistym w porównaniu z PC z kartą graficzną GeForce RTX 3080.

Ubisoft upiększył stolicę Anglii, oferując ekipie DedSec możliwość biegania po ulicach, gdzie doświadczymy ray tracingu. Gra na PC ma spore wymagania, jednak trzeba podkreślić, że technologia śledzenia promieni w czasie rzeczywistym będzie również dostępna na konsolach nowej generacji.

Już w zeszłym tygodniu pojawił się intrygujący zwiastun, który zapowiedział możliwości Xboksa Series X, tymczasem możemy przyjrzeć się pierwszemu porównaniu. Jest to wstępne zestawienie, choć już teraz film przedstawia, jak ray tracing będzie wyglądał na konsoli Microsoftu i komputerach z GeForce RTX 3080.

Śledzenie promieni w czasie rzeczywistym może znacząco ubarwić gry, a dzięki nowej generacji efektu doświadczymy także na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Obecnie nie posiadamy zbyt wielu przykładów owej technologii w nowych produkcjach, ale na pewno warto będzie śledzić wiadomości i sprawdzać tytuły wykorzystujące ray tracing.

Interesujecie się Watch Dogs Legion? Przeczytajcie naszą recenzję i sprawdźcie poradnik.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion