Iza Łęcka Iza Łęcka 02.11.2020 11:58
Xbox Series X|S nowe pady
1442V

Xbox Series X|S z nowymi padami. Microsoft pokazuje kontrolery i opowiada o zmianach

Równocześnie z nadejściem next-genów gracze będą mogli wypróbować nowe pady. Sony postawiło na całkowicie nową bryłę oraz funkcje kontrolera DualSense, natomiast Microsoft w swoim sprzęcie odświeżył i dodał niektóre opcje. Sprawdźcie oficjalny unboxing.

Gracze pragnący się zanurzyć w najnowszej generacji Microsoftu będą mogli korzystać z wcześniej posiadanych kontrolerów – gigant z Redmond już kilka miesięcy temu zapowiadał, że w myśl „podążania za klientami” i prokonsumenckiego działania, Xbox Series X|S będzie kompatybilny ze starszymi padami. Nie oznacza to jednak, że Amerykanie nie wprowadzili zmian w dobrze już przyjętym przez graczy sprzęcie.

Najnowszy unboxing Microsoftu prezentuje w całej okazałości pady przygotowane z myślą o next-genach, które zostały udostępnione w trzech kolorach: Carbon Black, Robot White oraz Shock Blue. Kontroler jest nieco cięższy, a jednym z najważniejszych prowadzonych ulepszeń jest dodanie przycisku udostępniania, dorzucenie charakterystycznego wzoru na wyzwalaczach i bumperach, poprawa ergonomii gripów oraz nowy d-pad (nieco inspirowany Elite Controllerem). Inżynierowie odpowiedzialni za sprzęt chcieli dopasować jego kształt do preferencji jeszcze większej liczby graczy.

Jak podkreśla gigant z Redmond, pad do Xboksa jest uważany przez wielu sympatyków gier wideo za „najlepszy na świecie”, a wprowadzone zmiany mają na celu zapewnić jeszcze większy komfort rozgrywki. Zobaczcie jak na poniższym materiale zaprezentowane zostały wszystkie modyfikacje – a jeżeli tylko macie ochotę, sprawdźcie nasze porównanie, które w całej okazałości pokazuje nowy kontroler do Xboksa Series X|S.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-series-x-s-official-controller-unboxing-video-details-the-biggest-improvements

Tagi: kontrolery Microsoft pady Xbox Series S Xbox Series X Xbox Series X|S