Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.11.2020 13:11
horizon zero dawn
910V

Protagonistki zachęcają płeć żeńską do grania - uważa Jim Ryan

Przedstawiciel marki PlayStation oznajmił, iż tworzenie protagonistek w ich grach poskutkowało zwiększeniem zainteresowania PS4 wśród płci żeńskiej.

Jim Ryan, szef marki PlayStation, w najnowszym wywiadzie dla serwisu Games Industry oznajmił, że tworzenie produkcji, w których główną rolę odgrywa postać płci żeńskiej, zachęca kobiety po sięganie po gry.

W przypadku wielu prac, które wykonaliśmy z kobietami-bohaterkami w grach, zdecydowanie dostrzegamy, że te działania rezonują i skutkują zwiększoną obecnością żeńskiej grupy w społeczności PlayStation.

Można więc śmiało rzec, że takie tytuły, jak Uncharted: Zaginione DziedzictwoHorizon Zero Dawn, czy nawet The Last of Us Part II w pewnym stopniu zachęciły płeć żeńską do kupna PlayStation 4 i zapoznania się z przygodą, w której sterujemy protagonistką, aniżeli protagonistą. 

Na horyzoncie widać już Horizon Forbidden West, w której ponownie pokierujemy rudowłosą wojowniczką o imieniu Alloy. Patrząc na powyższą wypowiedź Jima Ryana, to nie będzie jedyny ogromny tytuł tworzony przez zespół first-party Sony, w którym pokierujemy kobiecą bohaterką.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/10/31/sony-talks-playstation-female-gamers/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Zero Dawn Sony Interactive Entertainment