Huawei Mate 40 Pro eliminuje plastik w pudełku. Firma odpowiada na potrzeby klientów

Gry
948V
Huawei Mate 40 Pro eliminuje plastik w pudełku. Firma odpowiada na potrzeby klientów
Wojciech Gruszczyk | 30.10.2020, 19:32

Huawei potwierdził bardzo ciekawą wiadomość. Huawei Mate 40 Pro jest „najbardziej ekologicznie opakowanym smartfonem marki”, ponieważ korporacja postanowiła wykorzystać informacje zwrotne od swoich klientów i wyeliminować niepotrzebne elementy z pudełka.

Huawei przedstawił bardzo interesujące dane – według informacji uzyskanych przez specjalistów Censuswide, międzynarodową firmę badawczą z siedzibą w Londynie, „co czwarty europejski konsument opowiada się za eliminacją plastikowych opakowań do 2025 roku, a 71% badanych chciałoby usunięcia papierowej dokumentacji z opakowań takich produktów, jak na przykład smartfony”.

W rezultacie korporacja chcąc wykorzystać informacje zwrotne od swoich klientów postanowiła działać i już w opakowaniu Huawei Mate 40 Pro ilość plastiku została zmniejszona o 28%, co sprawiło, że elementy plastikowe stanowią tylko 3,8% opakowania. Natomiast dokumentację papierową zmniejszono aż o 90%.

Producent podkreśla, że zamiast 340-stronicowej instrukcji, klienci otrzymają zaledwie 44 kartki, bo choć wymogi prawne zabraniają całkowitego usunięcia papierowej dokumentacji, to jednak Huawei pracuje już nad nowymi sposobami oszczędzania papieru.

Korporacja podkreśla również, że tylko w zeszłym roku marka poddała recyklingowi 1 468 ton zużytej elektroniki, a w tym roku może osiągnąć pułap nawet 3 000 ton. W 2019 roku Huawei „odzyskał” i ponownie wykorzystał 86% urządzeń oddanych do recyklingu.

Jak widać coraz częściej firmy starają się ograniczać zużycie między innymi plastiku oraz papieru, co jest oczywiście jak najbardziej słuszne.

Jesteście zainteresowani sprzętem Huawei? Przeczytajcie nasze recenzje Huawei MateBook 14 i Huawei Sound X.

Źródło: Informacja prasowa: Huawei

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper