Chernobylite zmierza na konsole. Twórcy zapowiedzieli wersję na dwie generacje

News
1002V
Chernobylite zmierza na konsole. Twórcy zapowiedzieli wersję na dwie generacje
Wojciech Gruszczyk | 30.10.2020, 15:28

The Farm 51 w końcu zapowiedziało konsolowe wydanie Chernobylite. Gracze mogą liczyć na szereg nowości i usprawnień, które na pewno pozwolą graczom z przyjemnością zapoznać się z przygotowaną historią.

Chernobylite to najnowsza produkcja rodzimego The Farm 51. Tytuł od roku znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na PC, podczas którego deweloperzy wciąż rozwijają i rozbudowują produkcję.

Teraz możemy potwierdzić, że Chernobylite trafi na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksy Series X|S oraz Xboksa One. Twórcy chcą zapewnić zainteresowanym, jak najlepsze wrażenia i dotrzeć do kolejnych graczy, więc z tego powodu zdecydowano się na współprace z All in! Games. Firma zapewni między innymi profesjonalne tłumaczenie na więcej języków.

Premiera konsolowej wersji odbędzie się w przyszłym roku, ale autorzy właśnie opublikowali „Mega Patch”, który jest przedostatnią tak dużą aktualizacją przed ostateczną premierą. Pliki zawierają między innymi:

  • Dwa nowe questy - Poznaj więcej szczegółów z historii Oliviera, Olgi, albo obojga, żeby odkryć kolejne fragmenty tajemniczych wydarzeń, które rozegrały się w Czarnobylu.
  • Dwa nowe poziomy oraz dodatkowe lokacje do odkrycia - Świat Fraktalny “Kobieta w Czerwonej Sukni” jako finał nowego dochodzenia oraz “Kradzież technologii Adrianny”, który powinien sprawić przyjemność zwłaszcza tym z Was, których interesowało jak dokładnie Igor wszedł w posiadanie swojego zestawu VR. Dodatkowo będzie można odwiedzić zupełnie nowe lokacje dodane do już istniejących poziomów. Warto więc odwiedzić je ponownie pamiętając o tym, żeby wziąć ze sobą jedną z najnowszych „zabawek”.
  • Nowe bronie - Do dyspozycji otrzymasz Chernobylite Blaster oraz Anti-Chernobylite Burner. Zainteresować Cię powinien zwłaszcza ten ostatni, ponieważ to dzięki niemu będziesz w stanie uzyskać dostęp do nowych lokacji. A te zostały wypełnione nowymi zdarzeniami w liczbie ponad 40, które zostały rozsiane po wszystkich poziomach.
  • Poprawa działania SI - Przygotuj się na odczuwalną zmianę jaka zaszła w zachowaniu żołnierzy patrolujących Zonę i próbujących CIę wytropić. Przede wszystkim jednak strzeż się Czarnego Stalkera, ponieważ od teraz walka z nim stanowi prawdziwe wyzwanie. Wspomnisz nasze słowa.

Studio podkreśla również, że od miesięcy blisko współpracuje ze społecznością, dzięki której tytuł rośnie w odpowiednim kierunku. Twórcy zajęli się między innymi przebudową systemu łupów, dorzucili alternatywny sposób używania uniku, a mechanika budowania osłon została zastąpiona przez tworzenie maszyn.

Warto przypomnieć, że autorzy Chernobylite już ostatnio prezentowali ciekawe nowości, a wcześniej dorzucili nową lokację.

Źródło: Informacja prasowa: PR Outreach

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper