Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2020 13:30
PlayStation 5 vs Xbox Series X
1974V

PlayStation jest popularniejszy od Xboksa w 148 krajach? Rise at Seven przedstawiło ciekawe badanie

Jeszcze przed premierą nowej generacji analitycy z Rise at Seven zajęli się sprawdzeniem zainteresowania PlayStation 5 i Xboksem Series X. Według ich danych w aż 148 krajach gracze chętniej wyszukiwali informacje o marce PlayStation.

Jeszcze przed premierą PlayStation 5 i Xboksów Series X|S agencja Rise at Seven opublikowała wyniki własnych badań. Analitycy zajęli się sprawdzeniem globalnych danych dotyczących wyszukiwania next-genów, które w czasach pandemii mają istotne znaczenie – większość klientów składa zamówienia na nowe konsole właśnie przez Sieć.

Firma przeanalizowała 161 krajów na całym świecie i udało się im ustalić, że w 148 z nich (84%) gracze częściej poszukują PlayStation 5 względem Xboksa Series X. Według informacji: popyt na PS5 jest średnio o 72,15% większy niż na XSX we wskazanych 148 krajach. Dla porównania XSX cieszy się większym zainteresowaniem w 13 krajach, gdzie wygrywa średnio o 25,21%.

Według przedstawionych danych, w Polsce znacznie większą popularnością (69,87 %) cieszy się PlayStation 5, jednak największą różnicę w zainteresowaniu możemy dostrzec w Japonii (98,94%), Danii (81,24%) oraz w Niemczech (78,34%).

„Użyliśmy globalnych danych dotyczących wyszukiwania i udziału w rynku online, aby dowiedzieć się, która z nowych konsol jest obecnie najpopularniejsza w każdym kraju - Xbox czy Playstation?” - Carrie Rose, współzałożycielka, Rise at Seven

Firma nie zdradziła dokładnej metodologii  pozyskiwania danych, chociażby uzupełniając swoje wyniki o liczbę internautów w danych krajach i czas, jaki poświęcali na wyszukiwanie informacji o next-genach – potraktujcie więc przedstawione wyniki nieco z przymrużeniem oka i jako ciekawostkę.

Tak wygląda zainteresowanie PlayStation i Xboksem według danych Rise at Seven:

PlayStation 5 i Xbox Series X zainteresowanie

Analitycy zobrazowali również zainteresowanie na grafice przedstawiającej mapę świata:

PlayStation 5 i Xbox Series X zainteresowanie - mapa

Sprawdźcie nasze unboxingi: PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Źródło: https://www.finder.com.au/in-demand-consoles

Tagi: PlayStation PlayStation 5 popularność Rise at Seven Xbox xbox series x