Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2020 07:00
PS5 wielki sukces
1848V

PS5 ma być kolejną konsolą, która przebije 100 mln sprzedanych egzemplarzy. Sony mierzy się z wyzwaniem

Sony ma ogromne oczekiwania wobec PlayStation 5. Nowa konsola ma nie tylko osiągnąć lepszy wynik od PS4 w pierwszych miesiącach życia, a Japończycy dołożą wszelkich starań , by w dłuższej perspektywie urządzenie osiągnęło wielki sukces.

Sony, przygotowując się do premiery PS5, wczoraj przedstawiło najświeższe wyniki finansowe, a także wyraziło swoje wielkie oczekiwania wobec pierwszych miesięcy życia PlayStation 5.

Co więcej, podczas sesji pytań i odpowiedzi przeznaczonych dla akcjonariuszy, Hiroki Totoki potwierdził również, że japońska korporacja nie tylko ma duże plany dotyczące wprowadzenia na rynek PS5, ale zmierzy się z kolejnym, własnym wyzwaniem. Pytanie jednego z inwestorów odnosiło się konkretnie do obecnej jeszcze generacji: czy next-gen może przebić 100 mln egzemplarzy? Japończycy wierzą w przebicie ogólnego wyniku PS4:

„Tak, to jest wyzwanie, ale jesteśmy bardzo chętni i zdeterminowani, aby osiągnąć sukces i przekroczyć łączną sprzedaż PS4.”

Wczoraj Sony potwierdziło, że dostarczyło na rynek ponad 113,5 mln egzemplarzy PS4, więc pobicie tego wyniku na pewno nie będzie proste. Czy jest to jednak możliwe? Analizując wyniki wciąż aktualnej generacji i popularność marki – Japończycy mają dużą szansę, by wprowadzić na rynek czwarty sprzęt, który przebije 100 mln egzemplarzy. Na pewno jednak nie obejdzie się bez opracowania długoterminowej strategii, uwzględniającej ekskluzywne produkcje, usługi i kontakt z graczami – włodarze marki jednak ciągle o tym wspominają.

Zobaczcie nasz unboxing PS5:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-says-ps5-is-launching-in-great-shape-and-targeting-over-100-million-sales/

Tagi: Oczekiwania playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5 sony wyniki sprzedaży