PS4 i PS Plus z bardzo dobrymi wynikami. Sony podsumowuje, zwiększa prognozy i wspomina o grach na PS5

News
1203V
PS4 i PS Plus z bardzo dobrymi wynikami. Sony podsumowuje, zwiększa prognozy i wspomina o grach na PS5
Iza Łęcka | 28.10.2020, 08:52

Sony podsumowuje ostatni kwartał i potwierdza dobrą dyspozycję PS4 oraz PS Plus. Gracze wciąż chętnie sięgają po PlayStation 4, a urządzenie umacnia się na liście najlepiej sprzedających się konsol w historii.

Sony przedstawiło wyniki finansowe za drugi kwartał roku finansowego (od 1 lipca 2020 roku do 30 września 2020 roku) i potwierdziło, że w tym czasie do sklepów na całym świecie zostało wysłanych kolejne 1,5 mln sztuk PlayStation 4.

Wyniki nie są aż tak imponujące, jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu, jednak nie możemy zapomnieć, że na horyzoncie jest już nowa generacja i w listopadzie zadebiutuje PlayStation 5. Tymczasem rynek jest już w pewien sposób zaspokojony aktualnymi sprzętami. Trzeba jednak podkreślić, że do 30 września 2020 roku Sony dostarczyło do sklepów dokładnie 113,6 mln egzemplarzy PlayStation 4.

Japoński producent może cieszyć się znakomitymi wynikami: sprzedaż gier oraz PlayStation Plus zanotowała znaczący wzrost (11%). W porównaniu z ubiegłym rokiem, mamy do czynienia z wysokimi przychodami operacyjnymi – 104,9 mld jenów w porównaniu z zeszłorocznymi 65 mld – głównie dzięki wielkiemu zainteresowaniu grami i treściami dodatkowymi.

W związku z obiecującymi danymi, Sony zwiększyło prognozę sprzedaży PlayStation Plus na cały rok obrotowy (o +4%/100 mld jenów), a bezpośrednim powodem są rezultaty wygenerowane ze sprzedaży. Dlatego też skorygowane zostały oczekiwania dotyczące przychodów operacyjnych. 

Japończycy mają świadomość trudnej sytuacji panującej w branży: wielu deweloperów pozycji third-party musiało opóźnić debiuty swoich produkcji i doświadcza ograniczeń wynikających z pracy w domach. Firma jednak podejmuje niezbędne działania, by przygotować jak najwięcej mocnych tytułów na premierę PS5 – od zespołów wewnętrznych i partnerów.

„Podejmowane są jednak niezbędne działania i trwają przygotowania do premiery PlayStation 5,  mające na celu zapewnienie wydania wielu mocnych tytułów studiów first-party Sony oraz partnerów.”

Według przedstawionych dokumentów, do 30 września liczba abonentów PlayStation Plus wyniosła 45,9 mln. Sony potwierdziło także 107 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Sprawdźcie nasz unboxing i wrażenia z pierwszej gry na PS5.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/10/sony-financials-q2-fy2020

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper