Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2020 10:57
PS5 gry na premierę
1768V

PS5 z bardzo wysoką prognozą sprzedaży. Sony zapowiada największy zestaw gier na premierę

Sony przedstawiło prognozy sprzedaży PS5 potwierdzające oczekiwania giganta wobec next-gena. PlayStation 5 ma osiągnąć lepszy wynik od PS4, które zanotowało dobry start i cieszyło się gigantycznym zainteresowaniem od dnia premiery.

Na spotkaniu z inwestorami oraz analitykami, Sony podało nie tylko najnowsze wyniki wygenerowane w ostatnim kwartale, ale Hiroki Totoki omówił również coraz bardziej zbliżający się debiut PlayStation 5. Japoński producent potwierdził bardzo wysoką liczbę zamówień przedpremierowych PS5, a zgodnie z założeniami, tak pozytywny trend utrzymywać się będzie przynajmniej do końca marca.

Dyrektor finansowy Sony potwierdził prognozy, zgodnie z którymi PlayStation 5 do 31 marca 2021 roku przekroczy wynik osiągnięty przez PlayStation 4 w analogicznym okresie. Producent dostarczył na rynek 7,6 mln sztuk PS4, natomiast PS5 ma osiągnąć lepszy rezultat.

Japończycy są przekonani o sukcesie nowej generacji, której siłą mają być gry. Hiroki Totoki zapowiedział, że na rynek zostanie dostarczonych wiele znakomitych, premierowych produkcji – zgodnie z wypowiedzią przedstawiciela Sony, to największy zestaw tytułów ekskluzywnych i produkcji partnerów w historii.

„Spodziewamy się, że PS5 będzie w świetnej formie dzięki atrakcyjnemu zestawowi gier, sile marki PlayStation, naszemu wybitnemu ekosystemowi produkcji i naszej spójnej społeczności graczy.”

Co więcej, Sony upatruje szansę na pomnażanie wyników poprzez rozwijanie usług sieciowych:

„Naszą strategią jest zwiększenie sprzedaży i zysków poprzez większe zaangażowanie użytkowników, napędzane wspaniałymi doświadczeniami z gier na PS5. Naszym celem jest przyspieszenie wzrostu sprzedaży i zysków przez poszerzenie zasięgu naszej społeczności, dzięki dalszemu wzmacnianiu naszych usług sieciowych.”

Sprawdźcie nasz unboxing PS5 oraz zerknijcie na pierwszy gameplay z PlayStation 5.

Źródło: https://twinfinite.net/2020/10/sony-ps5-sales-fy-2020/

Tagi: PlayStation 5 prognoza PS5 sony sprzedaż konsol wyniki