Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.10.2020 17:23
Xbox Series X wsteczna kompatybilność
1648V

Na Xbox Series X|S oficjalnie włączymy wszystkie gry działające na Xboksie One (bez wsparcia Kinecta)

Microsoft oficjalnie zakończył wielkie testy wstecznej kompatybilności dla nowej generacji. Na Xboksie Series X i Xboksie Series S oficjalnie włączymy wszystkie gry działające na Xboksie One (bez Kinecta), czyli również wiele tytułów z Xboksa 360 oraz pierwszego Xboksa.

Microsoft już wcześniej zapowiedział ważne szczegóły dotyczące wstecznej kompatybilności na Xboksie Series X i Xboksie Series S. Oba urządzenia wykorzystują pełną moc nowych platform, by zapewnić graczom najlepsze wrażenia w przypadku tytułów z wcześniej wydanych konsol.

Pierwsi dziennikarze potwierdzili, że sprzęt Microsoftu znacząco ulepsza gry oferując między innymi wyższą rozdzielczość czy też prezentując graczom płynniejszą rozgrywkę (ponad 100 fps w Rainbow Six Siege), a teraz Jason Ronald potwierdził bardzo ważny szczegół.

Po bardzo długich testach, firma ma pewność, że wszystkie gry z Xboksa, Xboksa 360 oraz Xboksa One działające na Xboksie One (bez potrzebnego Kinecta) będą działać od dnia premiery na Xboksach Series X|S. Każdy tytuł ma wyglądać i zaoferować poprawione doświadczenie.

Microsoft budując nową generację od podstaw postawił na sprzęt, który ma zapewnić najlepszą rozgrywkę nie tylko w nowych grach, ale inżynierowie amerykańskiej korporacji nie zapomnieli o wcześniej wydanych pozycjach.

Źródło: Twitter: jronald

Tagi: Microsoft xbox Xbox Series S Xbox Series X Xbox Series X|S