Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2020 09:38
Sony jest otwarte na przejmowanie kolejnych zespołów
1248V

Sony jest otwarte na przejmowanie kolejnych zespołów. Jim Ryan wspomina o rozwoju SIE Worldwide Studios

W ostatnich tygodniach branża intensywnie komentuje decyzję Microsoftu o dołączeniu do swoich szeregów Bethesdy. Sony nie tylko przygląda się konkurencji, bowiem w ostatnim wywiadzie Jim Ryan wspomniał o możliwym rozwoju SIE Worldwide Studios.

Bethesda od przyszłego roku będzie pracować dla Phila Spencera. Obecnie szef marki Xbox nie może podejmować żadnych decyzji dotyczących firmy, jednak już wkrótce powinno to ulec zmianie. Zgodnie z planami, Microsoft już w 2021 roku otrzyma do dyspozycji wielu nowych i cenionych deweloperów.

Sony bacznie obserwuje sytuację na rynku i wydaje się planować kolejne kroki. Podczas ostatniego wywiadu dla redakcji Reutersa Jim Ryan stwierdził, że może uda się „wzmocnić nasze wewnętrzne możliwości dzięki wybranym fuzjom i przejęciom”. Poprzez kolejne lata obserwowaliśmy jak Japończycy rozważnie podchodzili do dużych zakupów kolejnych zespołów, jednak biorąc pod uwagę nadejście nowej generacji – podobne decyzje mogą pomóc bibliotece PS5.

Prezes Sony Interactive Entertainment potwierdził przede wszystkim, że Sony wciąż chce rozwijać i inwestować we własne zespoły, takie jak Guerrilla Games czy SIE Santa Monica Studio, by zapewnić deweloperom możliwość tworzenia jak najlepszych gier.

Warto przypomnieć, że ostatnie głośne przejęcie Sony odbyło się w 2019 roku – wtedy to Japończycy zasilili swoje szeregi zespołem Insomniac Games.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/sony_will_grow_first-party_organically_could_bolster_portfolio_with_acquisitions

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 ps4 ps5 SIE Worldwide Studios sony