Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2020 17:33
rtx 3070
1995V

RTX 3060 Ti ujawniony przez azjatycki sklep. Cena zaskakuje bardzo pozytywnie [AKTUALIZACJA]

RTX 3060 Ti pojawił się w azjatyckim sklepie, co może oznaczać, że Nvidia szykuje sporą niespodziankę, którą ujawni w najbliższych dniach.

[AKTUALIZACJA:]

Do sieci wyciekła specyfikacja karty:

[ORYGINALNA WIADOMOŚĆ:]

AMD w dniu jutrzejszym ma zaprezentować nowe karty z serii AMD, które mają pstryknąć w nos GPU od Nvidii z rodziny RTX. Okazuje się, że Nvidia może szykować sporą niespodziankę i zapowiedzieć już za kilkanaście godzin kolejną kartę graficzną, tym razem oznaczoną numerkami 3060 Ti.

Internauci zauważyli, iż rzeczony podzespół pojawił się w ofercie pewnego chińskiego sprzedawcy detalicznego, co tylko potwierdza, iż "zieloni" nie mają zamiaru oddawać choć kawałka miejsca swoim konkurentom, oferując nowy sprzęt dla bardzo, jak i mniej wymagających graczy.

Według przeliczeń, RTX 3060 Ti ma kosztować około 400 dolarów - dla porównania, RTX 3070 został wyceniony na 500 dolarów, a w przeliczeniu na polską walutę, zainteresowanym przyjdzie zapłacić 2349 złotych na premierę. Wyżej omawiana karta może więc kosztować około dwa tysiące złotych. Jeśli jej specyfikacja nie odbiegałaby znacząco od "lekko mocniejszego brata", to może być to strzał w dziesiątkę wykonany przez Nvidię.

Jutrzejszy dzień będzie wyjątkowo interesujący dla osób chcących w najbliższym czasie zmodernizować swój komputer osobisty.

Źródło: https://www.dualshockers.com/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-listed-by-an-asian-retailer-for-pre-order/

Tagi: amd rtx 3060 ti rtx 3070